«КОРЄННОЄ КІЄВЛЯНСТВО» або комплекс меншовартості серед українців

2 Жов

kuivКожен українець хоча б раз у житті побував в Києві, чув гомін Софіївських дзвонів, милувався золотоверхими куполами Печерської Лаври, відчував революційний дух Майдану Незалежності. І власне всі ми так чи інакше контактували з мешканцями цього міста і тут мали місце випадки зверхності, російськомовність, снобізм.

А потім приїжджі думають, шо всі київляни такі козли, і це норма сприйняття приїжджих. Але саме тут і загвіздка – вищеописана модель поведінки притаманна не стільки дійсно корінним київлянам (серед яких частіше зустрічаються приклади невідповідності даному стереотипу «кієвляніна») а приїжджим, які намагаються бути «корєнними кієвлянамі».

Ставлення, яке вони раніше відчули в поведінці інших, таких же приїзжих до Києва людей, сприйняли за основу, як повинен себе поводити мешканецьКиєва, і вони собою подадуть приклад іншим українцям які згодом захочуть з тих чи інших причин переїхати до столиці.

Таким чином даний стереотип живе за круговою порукою, наче на конвеєрі, і поглинає ледь не кожного українця який хоче пов`язати своє життя із славетним містом Кия, і якшо якомусь східняку чи тим паче мешканцю Київської області для того, щоб відповідати даній моделі треба лише обзавестись «короною на голові», то жителям Західної України для цього треба змінитись докорінно, і навіть забути рідну мову перейшовши на російську.

І це все один з елементів комплексу меншовартості серед українців. Ми не сприймаємо себе такими якими ми є вважаєм себе апріорі гіршими, і тому намагаємось наслідувати будь-які сумнівні еталони лише для того шоб належати до «кращої», елітарнішої касти, і Київ в цьому плані піддався цьому чиннику ше більше адже образ «корєнного кієвляніна» це майже точна копія образу «корєнного москвіча», внаслідок чого наша столиця досить русифікована.

Варто зауважити шо подібні елементи є типовими для всіх народів, які переживали історичні поневолення іншими країнами, але бути поневоленим і навіть не намагатись бути вільним це дешо різні речі, а відтак боротьба з образом «корєнного кієвляніна» це один з невід`ємних елементів національного і соціального визволення українського народу, адже очевидно що цей образ підіграється імперською Москвою. Наслідуючи таку модель поведінки, ми самі того е усвідомлюючи підігруємо Москві.

Немає коментарів до публікації

Написати коментар