50 років літа любові у Сан-Франциско на Вірменці

22 Чер

вірменка

Свято музики, день літнього рівнодення, день сили та 50 років літа любові у Сан-Франциско запальними піснями та танцями відзначили львівські митці, хіппі, та просто друзі незмінної Вірменки. Як завжди запашна кава, приємні люди, і сама атмосфера дружби та всесильної любові, дарували адепти руху хіппі гостям Вірменки та перехожим львівянам.

Розважали гостей своїм виступом широковідомі у вузьких колах гурт SOVA, Let It Blues та Retr-Rock. Надихала позитивною енергією та проводила ритуал візуалізації благих намірів за традиційною хіппівською традицією гостя Раста з Києва. І звичайно ж гостинність та настрій від харизматичного Аліка Олісевича.

Чому саме 50 років літа любові у Сан-Франциско? Чим ця подія визначна?

BB6A0491

Фото: Ярошенко Олена

Літо Любові стало третьою і найграндіознішою акцією в історії хіппі-руху. Перша – Human Be-In 14 січня 1967.  Другим був фестиваль Монтерей Поп 16–18 червня. Звідти молодь і тінейджерів організатори закликають їхати до Сан-Франциско. Різнобарвні тлуми прямували під супровід «If you’re going to San Francisco» у виконанні Скотта Маккензі, що минулого місяця з’явилася в чартах. Початок перманентної акції був призначений на день Літнього Сонцестояння 21 червня 1967 року, тобто 50 років тому назад. Зустрічати схід Сонця BB6A0593домовилися о 4-ій годині ранку на пагорбах Твін-Пікс, де колись здійснювали свої ритуали індіанці олоні. Цього року вшановували Королеву Бджіл. Потім святкування перемістилося до Парку Золотих Воріт. Його заповнили карнавальні маски, міми, індіанці, маги, фрики, повітряні кулі, весь космічний зоопарк. Агенти і свідки народження нової епохи відривалися під супровід місцевих психоделік-груп. Увечері влаштували церемонію проводів заходу Сонця і святкування молодого Місяця.
На той час у Сан-Франциско викристалізувалися три осередки творчого імпульсу. Редколегія часопису «San Francisco Oracle» – поет BB6A0510BB6A0500Аллен Коен і художник Майк Боуен продукували ідеологічні сигнали. Практичний бік справи втілювали Диґґери під орудою Емметта Ґроґана. Власники книжкової крамниці «The Psychedelic Shop», навколо якої зосереджувалося інтелектуальне життя Хейт-Ешбері, брати Ронні і Джей Телін забезпечували фінансування акцій, в тому числі, видання «San Francisco Oracle».
Коли на пасхальні канікули в останній тиждень березня 1967 року почалося паломництво учнів коледжів і шкіл до Сан-Франциско, стало зрозуміло, що влітку слід очікувати стовпотворіння. Необхідно було потурбуватися, аби BB6A0692прогодувати усіх, хто прибуде, забезпечити нічліг і медикаменти. 5 квітня була створена Рада з Літа Любові. Об’єднавчою фігурою став Чет Хелмс, культовий персонаж епохи, менеджер групи Big Brother & Holding Company, якої вокалісткою була Дженіс Джоплін, одночасно менеджер мім-групи The Family Dog і продюсер танцювальних вечірок у залі Авалон. Його іменували хрещеним батьком Літа Любові.
Поява адептів нової контркультурної хвилі нагадувала обивателям Сан-Франциско висадку інопланетного десанту. Їхня кількість BB6A0581сягнула вже 100 тисяч і далі збільшувалася. Здавалося, небесні вібрації пробудили енергію світлих сил. Потужна хвиля змогла об’єднати континенти, подолати залізну завісу і проникла до країн східного блоку, в тому числі, до Львова.
За віковим цензом організатори Літа Любові належали до покоління бітників, принаймні починали в той період. Але справжніми практиками Революції Квітів були ті, кому в 1967-му виповнилося двадцять, і молодші. Однією з них була 14-річна Ліза Мейсон, майбутня студентка Мічиґанського університету. В її другому романі, BB6A0601який так і називається «Літо Любові» і який вийшов 1994 року, оповідається, як із далекого майбутнього на Землю прибуває мандрівник Хірон Котяче-Око-в-Сузір’ї-Дракона – здається, так перекладається його ім’я. На Землі в той час святкують Літнє Сонцестояння і починається Літо Любові. Хлопцеві 21 рік. Він має знайти 14-річну Сьюзан Белл на прізвисько Старбрайт Яскрава Зірка, яка втекла з Клівленда до Сан-Франциско. Маю підозру, що прототипом Сьюзан є сама Ліза Мейсон. До всього, штат Огайо, де розташований Клівленд, межує зі штатом Мічиґан. Залишається BB6A0621BB6A0667BB6A0590BB6A0532BB6A0521BB6A0511BB6A0520BB6A0592BB6A0586BB6A0567BB6A0675дочекатися, коли книгу буде перекладено на українську мову.

Фоторепортаж: Ярошенко Олена

Немає коментарів до публікації

Написати коментар