Екосвято на Сихові

18 Чер

екосвято сихів

Ми так часто згадуємо свою приналежність до рідного міста, району, що часом забуваємо головного – всі ми мешканці однієї планети Земля, зберегти яку – наше головне завдання. Що значить глобальна екологічна криза, мали можливість стикнутись на власному досвіді та прикладі одного міста. Саме наш Львів потерпає від екологічної сміттєвої проблеми. Розбиратись в проблемі зараз не будем, зате що можна зробити в межах свого району – сьогодні нам представили на екосвяті, чи скорше екофестивалі на Сихові.

екосвято сихів довженкаДопустим побудували завод, закупили контейнери для кожного виду сміття. Який відсоток мешканців буде дотримуватись правил сортування? Поставити контейнери – мало, побачити на власному досвіді сміттєву кризу – мало. Культуру споживання, бережливе ставлення до землі, сортування відходів – все це не приходить саме, це потрібно виховувати як в дітей так і дорослих. Не примусом а заохоченням. Для цього потрібні такі фестивалі.контейнеризбір макулатури сихів

На екосвяті організованому ГО Кращий Сихів спробували продемонструвати як можна зменшити свої відходи, показали дітям в доступній, ігровій формі для чого потрібні різні види контейнерів, які вироби можна робити з перероблених пластикових відходів, демонстрували фільми, проводили лекції для дітей та дорослих. А також, що особисто вважаю дуже корисно – підказали куди саме можна здати непотрібні речі в межах мікрорайону Сихів.

Короткий список мешканцям на замітку куди здати непотрібні речі:

– папір, макулатура – НРЦ “Джерело”- Червоної калини 86а

-одяг, меблі – “Емаус-Оселя” (контейнер) – Червоної калини 70

-батарейки та люмінисцентні лампи – екобус, розклад якого можна знайти на сайті – bettersykhiv.org

-cклотара, банки, металобрухт – Персенківка 2

аніматори екосвято сихівмайстерклас миломайстрклас малюванняКорисна інформація чередувалась цікавими майстер класами для дітей – англійська мова, майстер клас по виготовленню домашнього мила, аквагрим, фотозона, малювання, слеклайн, лабіринт, аніматори та інші цікавинки. Представити свою екопродукцію приїхали і підприємці, які частували, демонстрували продукцію для всіх відвідувачів.

фонтан довженкаА ще, проводився збір підписів для реконструкції головної сихівської площі перед кінотеатром імені Олександра Довженка, бо фонтан виглядає зовсім “не фонтан”, а брак тіні на площі у спекотний день заважав насолоджуватись святом.

В будь-якому разі величезна подяка організаторам завдяки яким екосвято вдалось, і дуже сподіваюсь, що це не разова акція в межах району – такі заходи для міста, яке найбільше постраждало від недбалого екологічного ставлення має стати традицією.

екохлібекосолодощімилопластикфотозона екофестдітиеколекторіймайстерклас діти сверликаквагримкращий сихів

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар