Майстерня Міста Urban Workshop на Сихові

10 Чер

майстерня

Неочікувано для себе, прогулюючись по рідному району, попала на презентацію проектів Кращий Сихів, в рамках Майстерні Міста або Urban Workshop. Тема звісно цікава, адже Сихів – один з тих районів, який вигідно виділяється з-поміж інших спальних своєю інфраструктурою. Як би то не було, двадцять років тому це був  район однотипних похмурих багатоповерхівок, де небуло нічого, перетворився в центр індустріального простору, який хоч і має переваги перед іншими районами, за рахунок швидкісного трамваю та вдалого сполучення, але з відпочинковим простором потрібно ще працювати і працювати.

Було цікаво послухати, що ж ще учасники пропонують змінити і покращити в нашому районі?

Олександра Сладкова

Олександра Сладкова

Після оприлюдненого Олександрою Сладковою,  соціологічного дослідження, стало зрозуміло – сихівчан не задовільняє центральна площа перед кінотеатром ім.Олександра Довженка. Назву лише декілька, тез:

– величезна площа не має культурного центру (пам’ятника, особливого місця)  і тому виконує функцію транзитної; тим не менше більшість мешканців проти встановлення додаткового меморіалу чи пам’ятника на площі,

– повернення назви кінотеатру – ім.Олександра Довженка і реконструкції вивіски попереднього зразка, на противагу сучасному “Кіно”;

покращення якості надання послуг перегляду самого кінотеатру, який не відвідується більшістю мешканців через неякісні стільці, незручний час для перегляду фільмів.

– відсутність тіні на площі, для прогулянок з дітьми,

– якісний газон, заборона вигулу собак на газоні;

тим не менше парадоксально, але більшість мешканців судячи з результатів дослідження проти встановленого спеціального місця для вигулу собак;

– ключовою потребою мешканців щодо окультурення площі є звісно ж реорганізація фантана, який давно не функціонує, і представляє небезпеку для прогулянок з малими дітьми. Те що його переробити треба, згідні всі, думки розділяються лише в питані – як? Подібний до площі Митної безбар’єрний, або ж стандартний фонтан.

Крім того були ще пропозиції на рахунок встановлення безкоштовного Wi-Fi, модерних скульптур, збільшення кількості лавочок і т.д. В будь-якому випадку презентація не пройшла даром, хтось мав можливість просто висловитись про проблеми району, а хтось – представити власний проект.

Учасники ГО Кращий Сихів запросили приєднатись до ЕкоСвято на Сихові, що відбудеться 18 червня, на тій самій площі перед кінотеатром ім.Олександра Довженка.

 

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар