На святкуванні дня народження ДНР

29 Тра

BB6A9876

Так, це не опечатка, ми справді були на дні народженні ДНР, тільки не тих, чия назва стала лайливим словом, а тих, хто за три роки війни не втомився захищати спокій нашої країни – Добровольців Нового роздолу, як вони жартівливо себе називають.

28 травня місто Новий Розділ відзначав одночасно День міста – йому виповнилось 64 роки та свято Героїв, яке відзначалось бійцями 8-ого окремого батальйону “Аратта” Української Добровольчої Армії, батальйон заснований мешканцями міста, які є його авангардом.

BB6A0145Як зазначив командир батальйону – Андрій Гергерт: “Ідея зібрати в одне місце усіх бійців батальйону, усіх друзів батальйону, виникла в мене коли ми хоронили друга Карася (прим. – полеглий минулого року боєць Володимир Шелудько), коли усе місто вийшло попрощатися з героєм. І я собі подумав, що треба збиратися нам всім не тільки, щоб відзначати загибель хлопців, але й подивитися на живих героїв, знати про них, бо вони поруч з вами, вони з вашого міста. Так сталося, що більшість бійців восьмого батальйону, особливо керівники, вихідці з Нового роздолу. Восьмий батальйон на жаль втратив 14 чоловік, двох чоловік з нашого міста, але війна не закінчилась і ми рухаємось вперед, до перемоги!”

BB6A0080І це правильно. Війна це страшно, це боляче, це жахливо, але ще жахливіше – що вона триває, лише для тих хто перебуває “там”, у іншому світі, а для нас, тих хто тут, її не існує. І може тому, потрібно організовувати подібні заходи. Коли не лише на крові та трагедії перетинаються ці дві паралелі, а й в хвилині свята люди можуть побачити своїх захисників, статних, мужніх, добрих, земляків, сусідів та друзів. Поспілкуватись, подякувати, згадати тих кого немає,  і таким чином долучитись і до памяті, і до спільної справи. Хочеться вірити, що сприйняття відбувається не лише через негатив, а й через позитивні емоції, які всіма силами старались донести шановні добровольці і волонтери свята.

Привітати місто приїхали гості з усієї України: музичні гурти Тартак та Мері, місцеві виконавці, волонтери, депутати і просто друзі і прихильники батальйону.

BB6A9686BB6A9814

Відбулось нагородження почесних бійців, а також вшанована память загиблих.

BB6A0066І не дивлячись на те, що місто ще дуже молоде, і над інфраструктурою ще працювати й працювати, хочеться позитивно відзначити феномен міста Новий розділ – культуру його мешканців. Адже перебуваючи в новому місті, завжди хочеться побачити його цілісно, як позитиво так і негативно. Здавалось би, чим може здивувати малесеньке місто, де важко навіть знайти сам центр, чи кав’ярню, щоб поїсти і відпочити?

BB6A9716BB6A9669

Місто, яке могло мати всі негативні ознаки депресивного провінціалу. А тут були приєно вражені свідомістю та культурою мешканців – на святкуванні дня міста не зустріли жодного випившого, чи неадекватного, не було куп сміття, порожніх фляшок і тому подібного супроводу подібних міроприємств.

BB6A9767BB6A9600Навіть у натовпі, де зібрались люди з дітьми, не видно було тих, хто палить, а це справді для нас був позитивний культурний шок. І якщо це вплив добровольців, то залишається лише подякувати і побажати сил та натхнення, не лише на війні, BB6A9857а й в мирному житті, в розбудові нашої спільної країни. Адже, як говорили почесні гості – війна не вічна, а нам тут ще жити й жити, і не потрібно чекати месію, який прийде і зробить – а як жити – це вибір, який залежить від кожного з нас!BB6A9992

Немає коментарів до публікації

Написати коментар