Виставка собак 2хСАС UA «Високий Замок-2017» та «Древній Град-2017» у Львові

14 Тра

виставка собак усіх порід «Львів – 2017»

13-14 травня у Львові в виставковому центрі Південний проходить визначна подія для власників собак – Весняна міжнародна сертифікатна виставка собак усіх порід «Львів – 2017». Сьогодні було представлено близько 120 різноманітних порід собак конкурсантів. Подія варта уваги, адже були представлені породи, яких можливо ви ніколи досі не бачили, та й в звичайному житі можна їх не зустріти. Така подія відбувається двічі на рік. Існує десять груп, в яких і виставляються відповідні породи конкурсантів. Атмосфера на виставці панувала дружня і невимушена, адже представники порід переважно знайомі одні з одними. Хоча судді досить прискіпливо оцінювали кожного учасника згідно вимог породи. А їх було багацько. Видно, що власники не один місяць готували своїх улюбленців до події.

виставка собак усіх порід Львів – 2017

Маленькі господарі

Мене як людину далеку від утримання чи розведення собак завжди цікавило питання – за що люди платять такі кошти за цуценят, адже вартість породистої виставкової собаки може оцінюватись від кількох сотень умовних одиниць до кількох тисяч. І я це побачила – всі собаки надзвичайно спокійні, виважені, дружелюбні і не агресивні (!), що мене здивувало. Адже оцінювання конкурсантів виставка собак усіх порід Львів – 2017ведеться і по цьому критерію теж. За прояв агресії до судді собака може бути дискваліфікована. Тому якщо є потреба бути впевненим, у всіх генах собаки (до дідів і прадідів) воно того вартує. Вартість включає в себе утримання не одного цуценяти, а й цілої племінної групи. виставка собак усіх порід Львів – 2017Адже за однією собакою, яка перемагає на ринзі стоїть 5-6 собак, яких також потрібно утримувати.

Тібецькі мастифи, ретрівери, тібецькі шпіци, сибірські хаскі, канлоре корсо, джек расел, пекінеси, грифони, веймаранер, цвег шнауцер, японський хін, чау-чау, та багато інших, про існування і вигляд яких до сьогоднішнього дня навіть не здогадувалась.  А деякі породи узагалі повністю розірвали мої шаблони та уявлення про них.

Пекінес

Пекінес

Так наприклад всім відомі пекінеси – кожен собі уявляє маленьке пухнасте створінння, з преплюснутою мордочкою, важко дихаюче, з помірно довгою рудою шерстю, і переважно не дуже дружелюбним норовом. Так от, ті кого ви звикли називати пекінесами насправді не вони. Ось так виглядає справжній пекінес, який був представлений на виставці.

Yliana Griniv

Уляна Гринів та її команда

Пані Уляна Гринів, займається розведенням породи пекінес близько десяти років, це за її словами “любов з першого погляду”. В її розпліднику налічується близько п’ятидесяти собак, які стабільно займають призові місця як на всеукраїнських так і на міжнародних виставках, і продаються переважно закордон.

“Ті кого ми звикли називати пекінесами насправді не є представниками породи – це метиси. Чистокровні пекінеси, як ви можете бачити з довгою шерстю, середнього розміру, важать приблизно шести кілограмів, і вони не мають проблем з диханням. Єдина варіантність породи це карликовий пекінес, який виглядає точно так само як звичайний представник породи, лише меншого розміру (2,5 кілограми). А ті, кого люди звикли називати пекіесами – ними не є, з усіма витікаючими проблемами – дихання, суворий норов (адже породисті пекінеси тим і відрізняються, що це дуже лагідні і приязні собачки).

pekines pekinesВзагалі вік породи приблизно дві тисячі років. Їх історія почалася ще в древньому Китаї, в імператорському палаці в Пекіні (звідки й назва), де вони жили і не мали права покидати межі імператорського палацу. Собак утримували в окремому крилі, куди мали право заходити лише члени імператорської родини та вищі сановники. За винесення пекінеса за межі палацу очікувала смертна кара. Навіть коли імператору дBB6A9175BB6A9128оводилось дарувати собаку в межах міжнародних відносин – її попередньо годували бамбуковими щепами, від яких невдовзі собачка гинула. Це було жорстоко, але так зберігали ексклюзивність  породи. Після захоплення Китаю, всіх собак наказали знищити, і лише тітка імператора залишила шість своїх улюблених собак, разом з якими потрапила в полон. Від них і пішов сучасний родовід.

Моє заняття  розведення пекінесів почалось десять років тому. Я зібрала племінну групу собак з країн СНГ та Європи, і почала працювати з ними. В основному ціль – вивевдення пекінеса патіколорного окрасу (кольорового), який міг би конкурувати на рівні з стандартним окрасом (сіра собака з чорною маскою, або повністю чорна чи біла). Зараз собаки патіколорного окрасу програють по шерсті та анатомії, але я поставила собі ціль вивести собаку цього окрасу, яка не поступатиметься жодним вимогам стандартній. Я збирала ті лінії, які давали цей рідкісний окрас.

BB6A9183Взагалі породу рекомендувала б людям від 30 до 60 років, які мають час на догляд за собакою. Собаки є дуже лагідними, тихими (гавкають не часто), не нав’язливими, вловлюють настрій господаря. Щодо дітей, вони теж дуже добрі, єдине, що рекомендувала б заводити в сім’ї з дітьми шкільного віку, просто з розуміння безпеки поводження з твариною (щоб уникнути травм, типу необережно підняти, шарпнути). Оскільки в нас в роспліднику стоїть черга, ми можемо вибирати потенційних господарів, і слідкувати за долею тварини, точно знаючи, що вона попаде в надійні, відповідальні руки. Адже не дивлячись на симпатичний пухнастий зовнішній вигляд – це жива тварина, не іграшка, яка потребує турботи і відповідального ставлення”.

Грифон

Грифон

Також на ринзі можна було зустріти собаку з грізною назвою породи – грифон. Ще одна рідкісна порода маленьких собачок. Не дивлячись на грізну назву, крихітна собачка (від 2,5 до 4 кілограмів) володіє величезним, сповненим любові до господаря серцем. Як виявилось зовсім не примхлива в догляді, і дуже комунікабельна.

BB6A9319шпіцУлюбленці шпіців також могли потішитись виглядом маленьких конкурсантів, яких сьогодні було представлено аж п’ятнадцять.

Любителі крупних порід могли насолодитись виглядом прекрасних представників сенбернарів, мастифів, вівчарок та догів.

BB6A9420BB6A9351BB6A9322BB6A9320BB6A9326 BB6A9333

Завтра триватиме другий день виставки, тому хто ще не встиг – має можливість побачити на власні очі.

 

 

 

 

 

 

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар