На Львівщині хочуть закрити єдину в області школу для дітей з неврологічними розладами

11 Тра

Лівчицька спеціальна ЗОШ-інтернат

Як повідомило ІА Варіанти на Львівщині планують закрити єдину в області школу для дітей з неврологічними розладами.

Усіх дітей школи планують розподілити по школах-інтернатах області.

Лівчицька спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІ ступенів, комунальний заклад Львівської обласної ради, є спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом для дітей позбавлених батьківського піклування, інвалідів дитинства, розумово відсталих, для дітей з синдромом Дауна.

Нещодавно департамент освіти Жидачівського району повідомив керівництво школи та батьків дітей, які там навчаються, про розформування закладу та розподілення дітей у інші школи-інтернати в області.

Як розповіла мама дитини, що навчається у школі, Ліда Скиба, керівництво району пояснили це рішення тим, що нерентабельно тримати таку велику кількість вчителів. Зокрема, у школі навчаються трохи менше 70 дітей та з ними працюють трохи більше 60 вчителів.

“У загальній школі моя дитина не встигала за навчанням, адже для цих дітей потрібен особливий підхід і лише у цій школі створені усі умови для навчання хворих дітей”, – повідомила Ліда Скиба.

Натомість директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій зазначила, що Лівчицька школа-інтернат є закладом Львівської обласної ради, тому рішення про його ліквідацію приймає обласна рада.

“Станом на сьогодні розглядаються варіанти доцільності функціонування цього закладу. Держава проводить політику повернення дітей із шкіл-інтернатів у сім’ї. Утримання однієї дитини коштує державі понад 100 тис грн, а у цій школі зараз перебуває близько 50 дітей та більше 60 працівників” – розповіла Любомира Мандзій.

За її словами, наразі у облдержадміністрації з’ясовують варіанти переведення дітей у інші заклади.

“Лише після влаштування усіх дітей, які начаються у цій школі, ми будемо думати, що робити із вивільненим приміщенням”, – наголосила Любомира Мандзій.

Голова Гніздичівської об’єднаної територіальної громади, куди входить село Лівчиці, Іван Оліяр пояснив, що закрити школу хочуть в рамках реформи освіти.

“Ідея в тому, щоби дітей з особливими потребами навчати у загальноосвітніх школах на інклюзії. Зараз школа є на балансі Львівської обласної ради. До кінця року її хочуть передати на баланс Гніздичівської ОТГ. Тому зараз просять владу розробити проект того, що там може знаходитися. Можливо, й навчальний заклад.

Також є пропозиція компромісного варіанту: поки що взяти школу на співфінансування і, принаймні на наступний навчальний рік, зберегти школу. В облдержадміністрації кажуть: у школі 52 учні і 64 учителі – невигідно. Влада об’єднаної територіальної громади поки не знає, як все вирішиться”, – розповів Іван Оліяр.

Наразі Варіантам не вдалося отримати коментар директора закладу Світлани Пітули.

Зазначимо, школа знаходиться у будівлі колишнього маєтку графа Строжинського, який був побудований у 1895 році. Палац має два поверхи і підвальні приміщення, а навколо нього посаджений парк з алеями.

Юрій Семашко, матеріал і фото ІА Варіанти

Немає коментарів до публікації

Написати коментар