Політичний околофутбол Львова

7 Тра

18337152_421464171542302_2062059176_n

Футбол як вид спорту, досить популярний і відкритий серед населеня, чого не скажеш про субкультуру футбольних фанатів, або як її ще називають “околофутбол” – цілий світ, достатьо замкнений, і не зовсім зрозумілий звичайному обивателю. У нас він асоціюється скоріше з культовим фільмом “Хулігани зеленої вулиці” з Елайджею Вудом в головній ролі, та короткими новинами про бійки, хуліганські дії чи затримання футбольних фанів в новинах. Так і тиждень тому в новинах набув поширення інцідент про бійку футбольних фанатів, що було досить дивно, оскільки багато хто говорив про так зване “перемир’я” між футбольними фанами різних клубів на час війни в країні. Як виявилось на ідеологічні переконання фанатів, це не поширюється.

18361014_421464294875623_1142462361_nВсе не все так просто, як здавалось на перший погляд і львівський околофутбол має ще й політичне забарвлення, і це швидше війна політичних ідеологій на тлі футбольного фанатизму. Першим ділом у причетності до бійки звинуватили найбільш відому “ліву” організацію “Автономний опір”, яка одразу ж спростувала ці заяви на своїй офіційній сторінці. Проте виявилось, що вони є не єдиними ліворадикалами Львова.

Свою версію інціденту запропонував один з представник фанатського руху ФК “Львів” Дмитро Купрієнко: “мені б хотілося викласти своє бачення подій що відбулись на СКА 30 квітня. Як відомо там відбувся напад праворадикалів на фанатів ФК “Львів”. Варто зауважити шо дана бійка мала суто політичну повістку і околофутбол в ній був по факту просто притягнутий за вуха.

Річ в тім що в кінці літа відродилася команда ФК “Львів” і почала грати в аматорській лізі, і враховуючи що будь-яка команда має своїх фанатів, то антиавторитарні активісти міста Лева вирішили створити свій сектор підтримки ФК “Львів” – “Citizens”, згодом до фанатів приєднався колишній сектор ФК “Львів”- “Leopolitans”.

Все почалося з Ковеля, коли ФК “Львів” грав на виїзді проти місцевого клубу “Ковель-Волинь”. Тоді якраз і стався конфлікт через ідеологічні переконання який спочатку був більш менш урівноважений. Був бій 1 на 1, трошки згодом 5 на 5 (який завершився тим, що ковельчани поховались за спини правоохоронців, які взяли їх під своє тепле крило і зупинили бійку).

Але потім ковельчани складом 25-30 осіб кілька разів зі зброєю в руках атакували 9-ох фанатів “Львова” серед яких були переважно гості з Білорусі. Відповідно отримавши гідну відсіч ковельчани повідомили про інцидент на загальному українському околофутбольному ресурсі “Troublemakers”, де вказали що фанати “Львова” – “шавки” (так субкультурною мовою правоекстремісти називають всіх, хто не розділяє їхніх переконань).

Відповідна реакція не змусила себе чекати, все на тому ж “Troublemakers” представник фірми “Pride”, що належить до фанатського руху львівських “Карпат” зауважив, що фанатам “Львова” варто чекати атак на їх сектор збоку правоекстремістів, що і сталось 30 квітня. Варто зауважити що фанати “Карпат” заявили, що не брали участі в сутичці на СКА, натомість вже відомо, що серед тих хто приймав участь в масовій бійці на боці праворадикалів були активісти ряду організацій таких як “Misanthropic Division”, “Національний Корпус”, “Правий Сектор”, тощо.

Відповідно мотив того дійства є цілком зрозумілим: вибити людей які сповідують антиавторитарні погляди і використовують соціальну риторику звідусіль, в даному випадку з околофутболу. І для того всі засоби підійдуть, і ножі з дубінками, і поліцейські репресії і навіть звинувачення у сепаратизмі.

Хочеться зупинитися трошки на останньому, річ в тім, що звинучувати сектор ФК “Львова” в сепаратизмі то є нонсенс оскільки, відомо щонайменше 5 осіб з сектору, які тривалий час були на фронті російсько-української війни. Ну але всім мислячим людям зрозуміло, що ультраправих насправді цікавить не боротьба з сепаратизмом, а дискредитація своїх ідеологічних опонентів. І тут власне виникає питання кому ж активісти, які сповідують соціалну риторику так стоять поперек горла, що від них всі масово намагаються позбутися?”.

Антиавторитарні трактують це як боротьбу олігархічних кланів з дуже невигідними їм людьми, які виступають за соціальну рівність і соціальну справедливість. Відповідно даний конфлікт варто розглядати як конфлікт двох суцільно протилежних ідеологій. Тому, виходячи з вищенаписаного можна підсумувати, що даний конфлікт це є дещо більше ніж просто околофутбольні розбірки, і так само зрозуміло, що на тому се все не скінчиться і, як то кажуть, далі буде.

Дмитро Купрієнко

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар