ГЕНЕРАЦІЙНА ДИСКРИМІНАЦІЯ

28 Кві

pidlitky

“Я старший, я знаю краще за тебе”! Часто чули ці слова? А може й самі уже говоримо нашим дітям, вихованцям, молодшим колегам? Ця на перший погляд звича фраза, яку чули ми, чи можемо сказати по відношенню до когось – один з проявів генераційної дискриміації.

Для більшості людей сам термін являється новинкою, тому, думаю, варто роз`яснити все по порядку. Отже, генераційна дискримінація – це дискримінація особи за фактом її віку, широко поширена на території СНД, захищається ледь не всіма відповідними державними інститутами і на жаль, наразі являється невід`ємною складовою суспільного життя.

Причому це засіло в нас настільки глибоко що ми можемо навіть не помічати як когось назвемо “школотою”, у разі суперечки з молодшим співбесідником можемо перейти на особистості та порадити йому “зібрати портфель” чи якось інакше, вказати на його молодший вік , коли власне це не має жодного відношення до предмету розмови. Хоча не так давно нам самим говорили – “треба поважати старших”, просто за те шо вони старші, і дуже “вагомим” аргументом збоку “старших” є те шо вони “життя прожили” хоч жодним чином не враховується той факт шо життя кожної людини є індивідуальним і відмінним від інших як і сама людина.

Кажучи по простому – дурень постарівши не стає автоматично мудрим, він просто залишається старим дурнем. І це факт.

І подібних фактів дискримінації є безліч, тому наведемо найбільш яскраві:

1. Неповнолітні не мають права голосу

2 Досі, при прийняті на роботу важливим критерієм є вік особ

3 Діти не мають права володіти і розпоряджатися майном. Майно дітей- це майно їхніх батьків. У разі факту неналежного поводження з дитиною збоку батьків чи опікунів, дітей позбавляють домівки і відправляють в інтернат до повноліття

4 В сім`ї дитина займає найнижчу позицію за впливовістю і значимістюв праві прийнятті рішень

5 У разі розлучення шлюбної пари, яка мала спільних дітей, малолітні особи (до 14 років) позбавлені права обирати з ким вони хочуть лишитись з татом чи мамою, за них це робить держава.

7 Чимало посад наразі мають певні вікові обмеження. Дискримінацією молодих людей вважається та ситуація, коли вони, приміром, у межах постанов виплат за вислугу, отримують менше, ніж їхні старші колеги по роботі.

8 Неповнолітні особи неделіктоздатні (Деліктоздатність це здатність  особи нести цивільно-правову відповідальністьм за шкоду, заподіяну її протиправними діями, що виражається у здатності суб’єкта самостійно усвідомлювати свій вчинок і його шкідливі результати, відповідати за свої протиправні дії і нести за них  відповідальність. Цивільно правова-відповідальність  або деліктоздатність настає з 14 років)

І це далеко не повний список речей в яких особи зазнають утисків через свій малий вік. І все вищеперераховане насправді нав`язується і толерується починаючи від просторів інтернету де нерідко можна побачити відповідні меми, картинки, пости тощо, до трибун Верховної Ради, де різного роду консервативні сили розпинаються про традиційні цінності і інститут сім`ї, і відповідно не можуть не згадати того, що діти повинні повністю в усьому слухатись батьків, шо авторитет батьків для дітей повинен бути канонічним і так далі.

І з цього все починається, спочатку дітям нав`язується беззаперечний авторитет батьків і всіляко придушується їхня індивідуальність, дуже часто відбувається так шо батьки виховують в дитині не особистість, а власну тінь. Потім все посилюється тоді, коли дитина йде в садочок/школу, а згодом, коли підростає.

І в результаті ми отримуємо покоління закомплесованих і невпевнених в собі людей, яке за ланюжковою реакцією виховає покоління таких самих закомплексованих і невпевнених в собі людей і так відбуватиметься по колу, що власне доволі вигідно, оскільки таких людей набагато легше контролювати і набагато легше ними керувати, ніж суспільством яке складається з впевнених в собі людей які мислять вільно і критично. Отже підсумовуючи все вищенаписане можна сказати, що генераційна дискримінація є дуже вагомою на сьогоднішній день, і несе за собою тяжкі наслідки, тому говорити про неї треба гучно, і на всіх рівнях.

Звісно, не варто перегинати палку і плекати “дитиноцентризм” у абсурдних формах, але взаємоповага між поколіннями повинна бути.

Дмитро Купрієнко

Написати коментар