Солідарність сильніша за ваші тюрми!

14 Кві

17965564_411806129174773_1459560_n

14 квітня о 12:00 антиавторитарні активісти Львова вийшли під стіни консульства Білорусі в підтримку політв’язнів-анархістів та затриманих у Мінську двох громадян України. Активісти тримали чорні прапори, банера та плакати з написом «Стоп політичним репресіям!», «Волю білоруському народу!», «Солідарність сильніша за ваші тюрми!», «Свободу фанатам Партизану!».

17974806_411800249175361_1993600119_nЯк зазначили активісти:”Ми завжди готові проявити солідарність з братнім народом Білорусі, а подібні дії з боку Лукашенка лише стимулюють нас на це, бо коли він незаконно утримує в застінках своєї системи наших співвічизників, то ми, як громадські активісти як небайдужі люди не можемо не прореагувати на це. Також ми свідомі того шо лише громада може посприяти поверненню хлопців додому, оскільки якихось активних дій збоку державних інститутів ми не бачимо. Воно і не дивно, якби в Білорусі затримали когось з родичів уповноважених осіб чи віджали б Рошен в державну 17974120_411800292508690_1124840136_nвласність то про це б вже трубили по всіх каналах, а так враховуючи, шо це є прості хлопці, нашій владі на них абсолютно байдуже. Натомість ми завжди готові проявити солідарність, і якшо подібні дії будуть повторюватись, то ми готові змобілізуватись і вже в набагато більшій кількості виїхати до Білорусі, пліч-о-пліч з побратимським народом боротись проти тієї антинародної і антигуманної сволоти яка узурпувала там владу і встановила свою диктатуру.” – зауважив представник громади Дмитро Купер.

По завершенню акції активісти повісили декілька плакатів на дерева навпроти консульства.

17965566_411810499174336_1238543134_nВ передумовах акції: “На Окрестина посадили двох українців, нібито свідків у справі про підпал Гомельської податкової Двоє молодих людей були затримані ще перед Днем Волі. Слідчі коментувати ситуацію не хочуть. Нагадаємо, близько 8 ранку 24 березня в вікно Гомельської податкової інспекції невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю. Пожежі не було – розбилося тільки одне скло, пляшка в приміщення не потрапила. Слідчий комітет порушив кримінальну справу за фактом події, а трохи пізніше відповідальність за подію нібито взяли на себе анархісти. Правда, про затримання у 17909306_411810355841017_936693839_nсправі інформації не було. Але несподівано з’ясувалося, що в той же день, 24 березня, в Мінську були затримані двоє українських хлопців. Пізніше їм повідомили, що вони будуть проходити свідками у справі. Українці – 19-річний Іван Даниленко та 18-річний Роман Легар – приїхали до Білорусі в ніч з 23 на 24 березня. Один з Києва, другий з передмістя української столиці – Броварів. Обидва студенти. Їхали хлопці в Мінськ, подивитися місто , причому їхали через Гомель. Кілька годин вночі на 24 березня вони провели в обласному центрі, пересідали на поїзд до столиці. 24 березня в Мінську Легар і Даниленко гуляли разом з двома дівчатами, мінчанками. Всю компанію затримали люди в цивільному. Ніхто не представлявся і не говорив, з якої причини затримання. Взагалі, не говорилося навіть, що це затримання ». Молодих людей доставили до Фрунзенського РВВС. Ніч вони провели там. Причому вночі Ольгу в наручниках вивели і відвезли додому. Там міліція провела обшук. “Причому обшук проводили представники не Фрунзенського РВВСу, а чомусь Московського” каже дівчина. У всякому разі, заявляє вона, їй так сказали самі міліціонери – документів ніхто з них не вказав. «На якій підставі у мене вдома був обшук, мені не пояснювали, на мої вимоги показали тільки постанову на огляд, в якій справі, я не зрозуміла. Паспорт Романа Легара виявили та вилучили під час огляду в моїй квартирі, – каже Ольга. – Також при огляді було вилучено два моїх комп’ютери, три флешки і ще пара моїх особистих речей. З якою метою вилучено – не знаю. Протокол вилучення мені наданий не був, хоча я вимагала показати його ». На наступний день, 25 березня, дівчат відвезли в суд Фрунзенського району. Ольга отримала штраф 920 рублів (нібито «лаялася матом і непідпорядковувалася законній вимозі міліції»). Подругу Ольги визнали винною за тими ж статтями. Але штраф їй не дали – дівчину «закрили» на 13 діб. А Даниленко та Легара залишили під вартою. Згідно із законодавством, іноземці повинні мати документи під час перебування в Білорусі, інакше їм загрожує штраф або депортація. В українців паспортів з собою не було. Даниленко та Легара відвезли в ЦИП на Окрестина. Затримані вони були як іноземці, у яких немає документів. Але паспорт Даниленка знайомі незабаром знайшли. Зараз документ знаходиться у відділі по громадянству і міграції. Паспорт Легара, який був в квартирі Ольги, зник.

Хочемо зауважити, шо в Білорусі встановлений авторитарний режим. Як було сказано під час самої акції, шо коли братні народи об`єднаються і Лукашенко захоче пересадити всіх неугодних, то йому доведеться зробити так шоб вся країна працювала на тюрми.

Немає коментарів до публікації

Написати коментар