Дайте слово блазню

12 Кві

dorn_photo

Відкриваєш стрічку новин, а там Дорн, Дорн, Дорн… “зробив шокуючу заяву про відношення України до Росії”, “Дорн зробив заяву відносно допомоги АТО” і т.д. Хтось може пригадати хто такий Дорн? Наспівати додай одну з його “пісень” чи назвати дискографію альбомів? (Крім каверу Скрябіна?) Не будучи фанатом його творчості напевне ні. І дійсно, пару років тому “творчість”(а попсу взагалі язик не піднімається назвати творчістю) цього з дозволу сказати “співака” була на слуху хіба що кварталівських жартів, які сміялись над музикою в три акорди і белькотіння в той же ритм. Все. Зато зараз заява “політичного аналітика” Дорна, його обізнаність в міжнародних відносинах двох країн, погляд на військовий конфлікт – ледь не притча на язиці у всієї країни.


Мало хто згадає, але ще тиждень тому те саме лайно крутилось в новині – Дорн виступав в Росії. Скільки фейсбучних експертів з піною в роті, з димом в пальцях на клавіатурах захищали тоді вельми патріотичного Ваню Дорна, який сумлінно заробляє гроші в Росії і дає їх на АТО. Схавали? Тепер та сама аудиторія кляне того самого Дорна на чому світ стоїть.

#Зрада
Ваня Дорн нікому не допомагав, і взагалі проросійський (далі епітети підбираєте самі).
І справа навіть не в самому Дорні, і річ не про те. Сьогодні обсмоктуємо кістки Дорна, вчора Лорак, завтра ще якийсь співочий орган накладе в інфопростір свої переконання, а нам кинуть на вентилятор.

Доки ми будем оцінювати думку і політичні переконання чергових блазнів?
Що таке попса? Збірне поняття музики, що транслюється по зомбоящику і наповнює ефіри радіостанцій. Чим вона відрізняється від музики взагалі – та тим, що музика створюється як реалізація одної з вищих потреб людини – творчості. Ціль попси – скосити бабло, наповнити вуха, і відволікти людей від нагальних проблем в країні, суспільстві.

Скажу просто, пісня, це коли кладуть текст на музику, а попса – це коли кладуть і на текст і на музику.

Тому в попсі створюються не співаки, а те що продюсери самі називають”проектом”. Або “фабрика”. І от такі от проекти стараються привернути будь-яку увагу до свого імені будь-яким методом. Коли заголовки типу “Лоліта, Ані Лорак показала #зду, збільшила розмір цицьок, чи зробила пластику” уже не проходять, от тоді починаються політичні заяви.

lorak “Поющі труси”, які до того знали дві ноти і міняли спідню в гримерках, та й то не самі, а під пильним наглядом цілої команди візажистів, стилістів, продюсерів і так далі, беруться за геополітику, міжнародні відносини, і політичні переконання. Головне, що публіка хаває. Вдягни футболку з прапором – носитимуть на руках, зніми футболку – обхаять і заблокують концерт. Елементарно. Головне, вброс.

Та біс з ним, коли черговий блазень поїде в РФ і нестиме свою “культуру” і “переконання” там. Гірше відсутність мислення тут, коли ті ж блазні, але “правильного” забарвлення лізуть в політику, і транслють будь-що, а легковірний народ хаває. Більше того, вони потім ще займають відповідні місця в парламенті. Результат їх роботи правда ніхто не аналізує. Напевне забули депутатів Повалій, Руслану чи Білозір. Ага, ще Славка Вакарчука пробивають рейтинг на президента.

Viagra_2014_concert_kiev5І головне в тому всьому – не чекати від “проектів” чогось більшого, за їх три акорда, і не брати до уваги посил чергового блазня, як експертну думку з того чи іншого питання, окрім музики, чи чим він/вона/воно ще займається. Це як сварщику дяді Васі дати прокоментувати ту ж саму тему, от тільки дядю Васю не транслюватимуть і не обговорюватимуть на весь інфопростір.

Душа пішла із пісні, полетіла,
Як з дерева сухий осінній лист…
І зміст пішов… Зосталось лише тіло,
Та і від тіла, хіба тільки низ.

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар