Колекторські погрози: вірити чи ні?

2 Бер

sms коллекторов

Всі ми користуємось послугами зв’язку, банку, кредитами, але не завжди встигаємо вчасно погасити борги, а часто і взагалі не здогадуємось про їх існування. Проте, це не звільняє від отримання смс-повідомлень з погрозами, телефонних дзвінків, чи отримання в поштову скриньку “листів щастя” від інших фірм, які нагадують вам про сплату боргів, начислення пені за несплату і погрози судовими позовами. Ну що ж, тоді можемо вас привітати – за вас взялись колектори.

Колектори хто вони такі?

sms kollektorovКолекторе агентство, або боргове (від лат. Collector — збирач) — працює в сфері вибивання боргу. Оператори зв’язку, банки передають(перепродують) цим агенствам базу боржників, і вони намагаються “вибити” сплату. Тобто, якщо на протязі трьох-чотирьох місяців ви не вносите платежі по своїм кредитам чи боргам, то найімовірніше ваша справа потрапить до рук колекторських агенств.

Колекторська робота відбувається в кілька етапів. Спочатку клієнтові дзвонять і з’ясовують, чому не був внесений черговий платіж і проводять роз’яснювальну бесіду. Або надсилають листи чи повідомлення. Якщо це не допомагає і отримувач кредиту не поспішає, то йому призначають особисту зустріч, провідують вдома або на роботі, паралельно можуть погрожувати і членам родини.

На скільки законною є колекторська діяльність?

По факту в українському законодавстві поняття колекторської діяльності відсутня. Колекторські фірми діють напівзаконно. Законодавчого акту, який би регулював діяльність колекторів в Україні, на сьогодні не існує . Відносини між колекторськими компаніями і їх клієнтами (банками, фінансовими організаціями, іншими письма колекторовсуб’єктами господарювання ) регулюються укладеними між ними договорами: доручення, уступки права вимоги (цесії) або факторингу. На підставі п.1 частини 1 статті 512 ЦКУ за договором цесії первісний кредитор передає свої права вимоги за договором іншому кредитору, в даному випадку колекторській компанії. До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов’язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Сьогодні в Україні діє близько 200 колекторських фірм. Оголошення про набір операторів колл-центру можна знайти на сайті вакансій.

pristav“Компания Долговое Агентство «Пристав» занимает лидирующие позиции на украинском рынке коллекторских услуг. Мы успешно сотрудничаем с банками, Фондом Гарантирования Вкладов Физических Лиц, Телеком-операторами, страховыми, лизинговыми компаниями, сетями розничной торговли и другими украинскими и международными компаниями.

Зарплату пропонують з оголошення: “8000 грн. Ставка 4500 грн + 10% от дохода, в среднем 6 000-12 000 грн/мес. ”

І як бачимо працюють не лише на ринку України, а й з ринком Росії, країни агресора. Цікаво інше – чому напівлегальні фірми, які працюють з ворожою країною так безпечно себе почувають в столиці України, і займають лідируючі позиції по вибиванню боргів з українців?

Що робити, коли за вас взялись колектори?

По-перше, що повинен зробити боржник – зажадати від них підтвердження своїх повноважень і надання документів, на підставі яких вони діють.

По-друге, здійснити звірку розмірів заборгованості. Часто колектори продовжують безпідставно нараховувати відсотки і неустойку за кредитними договорами, які вже припинили свою дію (наприклад , були достроково розірвані первинним кредитором) або після закінчення строку позовної давності . Попросити надати розрахунок розміру заборгованості – цілком законна вимога боржника .

По-третє, договір в фінустанові складається у двосторонньому порядку, тому коли банк передає борг третій стороні без згоди, вони порушують цим умови договору, що тягне до його скасування без повернення коштів.
По-четверте, колектори зобов’язані тільки нагадувати клієнту про борг і пропонувати різні законні рішення його погашення, решта дій зі сторони колектора вважається порушенням умов договору, що тягне на його скасування. Дії колектора типу залякування, погроз та іншого розцінюється як вчинення психологічного тиску і тягне на кримінальну статтю. Тому при таких діях бажано не терпіти, а відразу ж звертатись в прокуратуру.
По-п’яте, якщо так звані м’які засоби (листи, дзвінки, повідомлення) не допомагають, колектори можуть перейти до другого етапу – безпосередній контакт із боржником. До людини можуть завітати за місцем проживання вранці або пізно увечері, і роз’яснювати наслідки несплати кредиту, можливість відстрочки або реструктуризації боргу, надсилання претензії або копії позовної заяви до суду без фактичного подання позову. Всі ці дії також супроводжуються психологічним тиском. В разі таких дій все що потрібно – викликати поліцію. Адже, за статтею 30 Конституції України громадянину гарантується недоторканність житла, тому Ви маєте повне право не пускати непроханих гостей у своє житло, а в разі надокучливості – сміло викликаєте правоохоронців. Крім того, відповідно до ст. 32 Конституції України ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України .
По-шосте, на останньому етапі колектори звертаються із позовами до суду. В разі коли сума значна, таки можуть подати до суду, у випадку ж коли сума боргу не перевищить судових витрат – тоді це всього лише погрози. І головне – не варто забувати, що за неповернення кредиту кримінальна відповідальність не передбачена. Тому розповіді із серії, що вас і всіх ваших родичів посадять у в’язницю – нісенітниці. Відповідальність буде тільки в разі ухилення від оплати кредиту. Але якщо ви без роботи і не маєте фактичної можливості погасити кредит, ні про яке ухиленні не може бути й мови.
І останнє, хотілось би нагадати, що якою б не була ситуація, борги все ж потрібно віддавати, але в цивілізований спосіб і в сумі передбаченій договором. А якщо в силу різних причин немає можливості виконати взяті на себе зобов’язання, сторонам необхідно цивілізовано домовлятися, і не вдаватися до крайнощів, які й боржнику можуть коштувати здоров’я, і ​​кредитору – втрати репутації чи бізнесу.

Немає коментарів до публікації

Написати коментар