Сміттєпереробний завод у Львові:бути чи не бути?

25 Гру

BB6A1269

В тему останніх пікетів в Рясному на тему будівництва сміттєпереробного заводу складається враження, що проблема нашого сміття не має покидати інформаційного простору, і не має вирішуватись у конструктивному полі. Ми бачили стан смітника в Грибовичах, коли це ще не було мейнстрімом (так, проблема смітників, мала бути вирішена ще в минулому столітті, ще до настання 2000х років, адже смітник перевищив термін своєї експлуатації втричі, і проблема була ще тоді), ми дивились на нього, коли загинули рятувальники і горіло сміття, дихали тим пів літа. Сказано і написано було безліч, в тому числі  і на нашому ресурсі.

В результаті досліджень і в результаті сміттєвої катастрофи, яка прославила Львів на всю Україну дійшли висновку лише в одному – проблему вирішить сміттєсортувальний завод. Пів року до того після катастрофи ми слідкували в новинах блокбастер на тему подорожі сміття по всіх містах України, доїжджало ледь не до Києва, а також масові фото переповнених смітників, які благоухали по районах, а мешканці наперебій виставляли пости в місцеві спільноти.

І ось нарешті дійшли згоди, що завод все ж таки має десь бути. Спочатку спротивились мешканці Грибович, хоча там біля смітника тому заводу було б саме місце. Всі ми стикались з незручностями під час варварських протестів блокування траси і перекриття її мешканцями. Далі погодили будувати в місті. І тут почалось – як тільки визначається будь-який район (Білогорща, Рясне), зразу з’являється купа активістів з транспарантами та гучномовцями, здіймається хвиля протестів в пресі і знову повертаємось до то з чого почали – заводу нема, куди вивозити ми не знаємо, завод потрібен, але тільки не у нас в районі.

Що ми маємо в планах на наступний рік? Є два варіанти – або всі зусилля активістів, екологів та громадськості буде націлена на конструктив і будемо не протестувати, а контролювати процес будівництва за дотриманням всіх стадартів, щоб завод не став черговим фантомом з відмиття коштів, а Рясне не стало ще одним філіалом Грибовичів. Або й далі протестуватимем, адже горлопанити легше ніж працювати, і весь наступний 2017-й рік далі наперебій поститимем фото з захаращеними смітниками по всьому місту.

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар