Справа лікаря Данкова. Непорозуміння чи замовлення?

15 Гру

24206315

Уже більше місяця у пресі не вщухає скандал навколо нашумілої справи завідувача пологовим відділенням комунальної 3-ої МКЛ м.Львова Олега Веніаміновича Данкова, якому 10-го листопада висунули обвинувачення у причетності до смерті дитини 2,5 роки тому. Суд що правда взяв до уваги те, що справа триває уже майже три роки, і постановив, що причин відсторонення від роботи лікаря, який весь цей час сумлінно виконував свою роботу немає. В процесі засідання суд постановив запобіжний захід – особисте зобов’язання лікаря, а також можливість виконувати посадові обов’язки до закінчення розгляду справи.

І це добре, адже на практиці лікаря Данкова більше як 892 успішних пологів і 180 кесарських розтинів, завдяки яким бачать світ тисячі маленьких життів, і насолоджуються материнством тисячі жінок. Дехто звертався вперше, хтось з двома, трьома дітьми, навіть цілі покоління жінок довіряли йому своє життя та життя їхніх дітей, рекомендували друзям, родичам, знайомим. Слава про чудо лікаря, який не бере хабарів, не називає такси наперед, більше того не завжди бере “подяку” в кишеню поширилась далеко за місто та область, тому в приймальні лікаря ніколи не буває порожньо. До лікаря звертались пацієнтки з найтяжчими клінічими показами, за які не брались інші лікарі пологових, і переважно завжди лікар проводив успішні операції та пологи.
zssz-gnpl6eВдячні пацієнти, які щиро стали на захист лікаря створили навіть спеціальну спільноту –  #підтримайданкова, у яких з тегом #дякуюданков діляться своїми позитивними відгуками про роботу лікаря та фото світлинами власних дітей, яких Олег Веніамінович прийняв на світ. Деякі пацієнти так само порозсилали безліч листів клопотання на адресу різних інстацій (Голові ЛОДА, НАЦ поліції, Міському голові, прокурору області) з проханням прийняти до уваги безліч позитивних характеристик роботи лікаря Олега Веніаміновича Данкова.

Вже більше місяця на різних ресурсах щоправда не вщухає полеміка про цю справу, і час від часу починається “розсусолювання” подробиць, яких щоправда ніхто надати не може – суд відбувався в закритому режимі, без преси, тому усі закиди починаються і закінчуються лише на обвинуваченнях постраждалого батька померлої дитини Остапа Пудляка, і на захисті пацієнтів. Слово проти слова, без конкретики та фактів. Інформаційна буря в склянці, яка тим не менше псує репутацію лікаря, а як стало нещодавно відомо – 8 грудня, призвела до передінфарктного стану лікаря Данкова.

Якщо пройтись по фактам, то що ми маємо в результаті – нашуміла попередня справа іншого лікаря 3-ої МКЛ м.Львова, при якій померла дитина, батьки які постраждали, громадські та політичні організації, які активно розкручують справи в пресі, допомагаючи батькам, і справа трирічної давнини, яка за дивним збігом обставин просунулась і набула резонансу саме зараз, після попередньої трагедії в тому ж пологовому.

Якщо по факту справи Данкова, то тут ми маємо (з інтерв’ю постраждалого на fraza.ua): “Я сидел за дверью. Услышал крик ребенка, однако очень слабый. ” – дитина народилась живою.

Далі “Да, ребенка приняли и выставили оценку по шкале Апгара 7-7. Это означает, что младенец абсолютно здоров, абсолютно! Нет никаких отклонений! Даже оценка 5-5 хорошая. А у нашего — 7-7! Только череп полностью изуродован, из уха течет кровь и ребенок практически не дышит.” – як відомо оцінку новонародженого ставить неонатолог, прізвища якого в результаті таємниці слідства досі не розголошено. І не відомо, чому не йде кримінальна справа на цього лікаря, який дав не правильно оцінку стану новонародженої дитини, в результаті якої дитині не надали екстренної медичної допомоги. То чому тоді судять і ще до суда звинувачують гінеколога, паплюжачи йому репутацію, а інші прізвища команди акушерів, неонатологів, лікарів старанно замовчуються?

Справа йде більше як три роки, в результаті більше питань ніж відповідей. І в пресі старанно “роздуваються” виключно випадки 3-ої МКЛ, роддому на Рапопорта так наче по інших роддомах не має летальних випадків узагалі. І що саме цікаве, найбільшого резонансу набирає саме справа завідуючого Данкова. Існують припущення, що не спроста, а для того, щоб змістити з посади лікаря, або більше того, враховуючи “допомогу” політичних зацікавлених сил – закрити і весь роддом.

А поки йде слідство, варто більше співставляти фактів і думати глобальніше, кому і чим заважає кваліфікований лікар. Адже зустріти в наш час професіонала лікаря, який перебуваючи на “хлібному” місці залишився і професіоналом і непідкупною людиною дуже важко. І дуже важливо не дати інформаційній війні спаплюжити репутації дійсно хороших лікарів, не влаштовувати травлю без суда і слідства, і подумати, хто залишиться лікувати при таких маніпуляціях ?

 

6 коментарів to “Справа лікаря Данкова. Непорозуміння чи замовлення?”

 1. Світлана 16. Гру, 2016 at 9:35 am #

  Дуже правдива стаття. І ще. Матусв і бабусі діток, яким Лікар допоміг з’явитися на світ, продовжать всі можливі дії для захисту прав честі і гідності Лікаря Данкова

 2. Наталя 16. Гру, 2016 at 8:27 pm #

  Данков, лікар від Бога.В даного лікаря народила двох прекрасних дітей, порекомендувала, як хорошого спеціаліста своїй сестрі. У сестри були важкі пологи, він все зробив, щоб врятувати її дитинку. Будучи студенткою , придивлялася до нього, до його роботи бо знала, що також буду народжувати. З великої букви майстер своєї справи. Велике вам дякю, що ви такий є, завжди допоможете любій жінці не зважаючи на її соціальне становище.

 3. Оля 16. Гру, 2016 at 10:18 pm #

  Лікар від Бога. Дякую йому за народження синочка. Лікарю тримайтесь. Ми з вами і ви нам потрібний.

 4. галина 17. Гру, 2016 at 10:35 am #

  Олег Данков прийняв роди трьох моїх внуків та дітей і внуків багатьох моїх знайомих, з них деякі пологи були важкими, були кесарські розтини. Але ніхто ніколи не сказав, що Олег Данков відмовив, чи недбало віднісся до будь-кого, а про якусь винагороду і мови ніколи не було.Це великий професіонал, Лікар з великої букви, яких у Львові одиниці. Справа однозначно замовна. Люди, Ви повинні допомогти, адже мусить на цьому світі хоча б якась справедливість.

 5. Yelena Yaroshenko 17. Гру, 2016 at 5:07 pm #

  Поверьте, доктор, о котором идет речь – не побоюсь этого слова один из лучших специалистов в совей области. За десятки лет своей работы снискал славу высокого професионала, и Человека. Врач который работает не за вознаграждение а по призванию, и именно по этому факт его обвинений вызывает такое возмущение.
  А то что доктор не должен быть должным и голодным с низкой зарплатой – это недочет системы здравоохранения! ЕЕ нужно менять, такая модель не может аботать ефективно!

 6. Наталя 17. Гру, 2016 at 5:37 pm #

  Я в цьому роддомі народила двох чудових дітей.Лікаря В.Данкова зною особисто,хоча і не родила в нього.Коли лежала перед родами і під час родів то його увага до породіль була одинакова.Лій лікар приймав роди,а В.Данков в той час мене контролював так само і інших жінок.Позитивно підтримував,дякуючи йому і лікарю І.Калініну я народила здорових дітей.Вони уважно відносились до породіль вчили ,як поводитись на родах,правельно дихати,контролювати схватки.І не встановлювали цін на роди.Його працівники професійно робили свою роботу.Я вдячна йому і лікарям ,мед.сестрам,акушерці п.Ані і підіатрам.Це люди,які знають свою роботу.Дякую всім.А В.Данкова хочуть звільнити,тому що зараз прийшла нова влада і поновому рулить.Мудрих лікарів не потрібно ім,а В.Данков навів порядок в цьому роддомі.

Написати коментар