Мовчазна хода пам’яті жертв голодомору у Львові

26 Лис

rabk3wgs9cm

1932 – 1933…

Зараз важко уявити, що таке голод, адже можна вийти і купити будь-що і в будь-який момент. Нам тяжко уявити стан людини, яка помирає від голоду. Затьмарення свідомості,  невимовний біль, і жах, коли уже немає надії на порятунок… Коли твої діти, рідні помирають на руках від голодної смерті.

 

bb6a4733bb6a4686Це відчували тисячі людей, безневинно закатованих у далекому 1932 і 1933 роках, а також голодних повоєнних роках  46го та 47го року.  Роки смерті та страждань. Роки, коли вимирали дорослі та діти цілими родинами, цілими селами. Це роки, коли за пшеничний колосок могли розстріляти, коли брат міг вбити брата, коли померло 3 мільйони 941 тисяча українців. Із них – 600 тисяч ненароджених немовлят. Геноцид української нації, штучно створений злочинним режимом. Геноцид і голод, який наклав відбиток на свідомість декількох поколінь. Ледь не для кожної родини це особистий біль втрати. Поцікавившись історією своєї родини, можна взнати, як наші бабусі та bb6a4641дідусі втрачали братів та сестер, коли ті були ще дітьми, коли втрачали рідних, а хтось і всю родину, залишався сиротою… Особистий біль, особисті трагедії, тисячі покалічених доль, які неможливо забути. Цей історичний урок не маємо забувати ми, і не мають забувати навіть наші діти.

Це неможливо забути, неможливо пробачити, адже історія має здатність повторюватись. Не пам’ятаючи помилки історії, нація не має права на майбутнє.

bb6a4528bb6a4661Тому сьогодні молоді люди з патріотичних організацій ЦК Азов, Правий Сектор та ін. прийшли вшанувати мовчазною ходою пам’ять загиблих українців. Хлопці та дівчата запаливши поминальні лампадки пройшлись від пам’ятника Степану Бандері до пам’ятника Тарасові Шевченку. Хода зупинилась і вшанувала хвилиною мовчання bb6a4783bb6a4794закатованих біля меморіалу жертвам політичних репресій. Біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулось символічне віче, адже, як зазначили патріоти – таке нищення нації вибачати не можна. За глум не сльози, тільки кров.

І лише в єдності, тренуванні та силі можна вижити у нинішніх умовах і не дати повторитись тим трагічним подіям у майбутньому.bb6a4699

Народ, який забуває і не поважає пам’ять – не має майбутнього.

Немає коментарів до публікації

Написати коментар