Страйк львівських перевізників маршрутних таксі

31 Сер

BB6A3912

Два дні у Львові тривав страйк перевізників маршрутних  таксі. Про страйк перевізники попередили завчасно, і у всіх соц. мережах подія активно обговорювалась. Наступного дня хтось  відчув це на собі і пройшов свій шлях пішки, хтось викликав таксі запізнившись на роботу, хтось завчасно пересів на велосипед, комусь повезло і мав змогу скористатись електротранспортом, а хтось менш фейсбучний так і продовжив стояти на зупинці не розуміючи куди поділись автобуси.

BB6A3903Щоправда повністю опустити місто в хаос і колапс не вдалось – страйкувала лише частина перевізників, як зазначають самі водії “ті які не належать нашому меру”. Близько 120 машин зібрались на вулиці Пасічній, а ще решта відстоювалась на стоянках. Загальна кількість  страйкуючих – близько 200 машин з 500 курсуючих у Львові.

Місце як зазначають страйкарі вибрали не випадково – не хотіли перешкоджати руху іншого транспорту,  тому й зупинились на найбільш віддаленій частині дороги, щоб нікому не заважати.  З представниками АТП , їх власниками поспілкуватись не вдалось, зате були присутні водії, які охоче ділились наболілими проблемами, адже як вони зазначають – це найбільший страйк маршрутчиків у місті, і єдине чого вони прагнуть – це діалогу з міською радою, щоб їх нарешті почули.

BB6A3885Найперше у чому мене переконали водії – вони проти підняття вартості оплати транспорту. Як зазначає один з водіїв – ” нехай буде хоч по 3 гривні, тільки нехай платять усі хто заходить, а не двоє з десяти”.

На питання, які їх основні вимоги відповідає п. Іван, що найбільший головний біль в їх роботі через пільговиків, так жити далі не можна. З десятки зайшовших в автобус пасажирів заплатить лише один чи двоє. Усі решта – посвідчення. І найбільше обурює навіть не кількість тих посвідчень, а те, чи є вони справжніми, і чому немає контролюючих органів, які б перевіряли справжність посвідчень. Сам водій не може одночасно перевіряти посвідчення, видавати решту і слідкувати за дорожньою ситуацією, не наражаючи на небезпеку своїх пасажирів.  Адже це люди, і за них відповідає не хто інший а водій.

BB6A3888Згодом до розмови приєднуються і решта водіїв. ” Ми ще з березня намагаємось пояснити проблему, але нас не чують. Уже давно просимо той електронний квиток, щоб нарешті побачили, скільки у нас пільговиків, і скільки реально платять. Нам ніхто не компенсовує  коштів за пільгові категорії, зате лише вимагають – оплату оренди, запчастини, які ми самі змушені купувати, ремонт машин, які теж мусимо здійснювати і ще залишити заробітну плату, щоб прогодувати себе та свої родини. Кожне колесо коштує від ста доларів. І ми змушені на це заробляти, адже заміняти на неякісні китайські колеса теж не можемо – страждає безпека людей. Нас заставляють заправлятись лише паливом в АТП, яке на 3-4 гривні дорожче ніж на заправці. Уявіть собі суми враховуючи, що заправляємось декілька разів. І різниці нам ніхто не  повертає. І все вимагають лише з нас, або нехай компенсовують ті кошти , або краще роздадуть адресно пільговикам, щоб вони могли за себе заплатити. ”

BB6A3895Також у водіїв виникає питання, чому мусять возити повний автобус людей, битком набитий, і ті хто навіть  заплатив мусять виходити з обірваними гудзиками, адже весь автобус забитий пільговиками, і не впустити їх до автобусу не можна. Люди які оплачують проїзд не отримують якісних послуг за свої кошти.

Свої нехитрі вимоги водії готові відстоювати до кінця. В разі, якщо влада не дослухається до них – обіцяють збільшити страйк і на решту маршрутів.

В будь-якому випадку ситуація з маршрутним транспортом у Львові вимагає змін і то кардинальних. І консенсус мусить бути досягнутий, так як альтернативи немає – або щось змінити і покращити якість послуг, або задовільнятись вічними наріканнями на перевезення в маршрутних таксі.

2 коментарів to “Страйк львівських перевізників маршрутних таксі”

  1. Олег 11. Вер, 2016 at 3:37 pm #

    Сука, та йдіть ви нахуй маршрутчики. Їбане бидло на дорогах. 2 з 10 платять а решта по посвідченнях? Щось скільки їздив в ваших ванючих йобаних маршрутка – жодного разу не зустрічав такої пропорції, найчастіше вона навпаки працює. Зате кожного разу бажу немиті по 10 років ручки обліплені потом брудом і невідомо чим, купу реклами, на якій невідомо хто заробляє, водіїв, які не зупиняються коли бачать на зупинці лише літніх людей, чи очевидного інваліда. А ще бачу як ви їздите, підрізаючи всіх, а особливо велосипедистів, посмоктуючи свою цигарку в вікно, чи пиздячи по телефону з такими ж уйобками, чи своїми курвами. А ше любите стояти на зупинці набираючи людей як шпротів, а потім пиздячити зі швидкістю світла, забувши закрити задні, бо блять відстаєте від графіку. Щоб ви блядь вдавились нахуй і здохли в своїх ванючих маршрудках, уйобки. Йдіть нахуй і там собі сидіть страйкуйте, бляді.

  2. Нік 11. Вер, 2016 at 6:17 pm #

    Нехай смокчуть хуйця, йобані маршрутчики. Ті розйобані і брудні автобуси не варті і 1-ї гривні.

Написати коментар