Націоналізм = тероризм? Справа львівських добровольців ОУН.

18 Сер

IMG_0346

У четвер 18 серпня в приміщенні Апеляційного суду відбувся розгляд апеляції, щодо обрання запобіжного заходу для Романа Вітинського (Велеса), якого звинуватили у тероризмі та зберіганні зброї.
Справа є важкою та викликала суспільний резонанс, зокрема тому, що засуджені – добровольці, які пройшли АТО. Тому біля будівлі Апеляційного суду Львівської області на 18 серпня о пів на дванадцяту був оголошений збір небайдужих до свавілля влади людей.

Нагадаємо, що 8 серпня на Львівщині було затримано чотирьох бійців, та активістів Добровольчого руху ОУН. Хлопців звинуватили у плануванні підриву залізничної колії у трьох різних напрямках від обласного центру.
” Чотирьох наших бійців затримано, ще чотирьом також “пришивають” звинувачення у тероризмі (стаття 258 КК України) та незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (стаття 263 КК України ), – розповів координатор організації Чорний Комітет, Богдан Тицький. – Як таких доводів надано не було: місце та спосіб теракту залишаються невстановленими, об’єктивності у цих звинуваченнях немає “.
IMG_0348Судове засідання щодо апеляції розпочалось о 12:20.  У коридорі стояв неприємний запах сирості. Перед початком судового процесу усі, хто прийшли деякий час перебували у малому залі, згодом відкрили уже зал судового засідання.
Суд по справі 461/5148/16-к розглядавсями суддями Михалюк В.О, Олексієнко М.Ю та Макойда З.М. З підозрюваних на засіданні суду був лише Велес. Адвокат Романа на початку засідання передав суддям атестат, довідку про проходження ЗНО 2016 для вступу до університету, посвідчення учасника бойових дій та відзнаку за участь в АТО, що свідчить про плани юнака на законослухняне життя та вірність своїй Батьківщині. Адвокат наводив аргументи про те, що звинувачення його підзахисного є недоведеними та неправдивими. Та, здається, суддям було байдуже.

Натомість усі звинувачення  прокурора повторювали одну тезу: ” Відхилити апеляцію”. Об’єктивних аргументів надано не було. Окрім цього весь процес він “бубонів” собі під ніс, так, що ніхто з присутніх не зміг зрозуміти сказаного, на що було сказано багато нарікань з аудиторії. На деякий час мовлення стало гучнішим, але згодом знову притихло.
У залі була напружена атмосфера, адже спочатку тих, хто запізнився з певних причин, не бажали пропустити, аргументуючи це нестачею місць (хоча були вільні місця), але під тиском громади все ж люди пройшли. “Добивав” цей процес прокурор, котрий, здається, забув усю інформацію по справі і вигадував власну, бо звинувачення були щонайменше – не логічними. Декілька разів суддям та прокурору кричали ” Ганьба! ” , що сильного враження на них не справило. Ніяково було батькові Романа, котрий ледь тримався (нещодавно втратив свою дружину, а син – матір ), а тепер ще й сина визнають винуватим у плануванні терористичного акту.
Судове засідання пройшло досить швидко вже близько до першої години судді відправились у кімнату для обговорення вироку.
Оголошення вироку відбулось через пів години (приблизно стільки ж тривав сам процес суду). Їх рішення “розбило” усі надії присутніх – ” Апеляцію відхилено!”.

відео

Це спричинило неабиякий резонанс. В залі ставало все шумніше. В знак протесту активісти та побратими ОУН вирішили не покидати приміщення.
Через декілька хвилин охоронцями суду була забрана лавка, котра перекривала задні двері, що здалось досить дивним.

В цей момент з закритого досі приміщення різко вибіг розлючений та агресивний чоловік, а на задньому фоні – вдягнені в повну екіпіровку бійці. Уже стало ясно до чого йде справа. В результаті цього у залі розпочались заворушення між активістами ОУН та правоохоронцями, що закінчились безладом. От і всі правові рішення.

Немає коментарів до публікації

Написати коментар