Підсумки “Дрон погляд на зони екологiчного лиха Львiвщини”

13 Лип

DSC_0012ннн

Сьогоднi в готелі RIUS відбулось підбиття пiдсумків проекту “Дрон погляд на зони екологiчного лиха Львiвщини”, в рамках якого працювали і ми, долучившись до дослiдження одної з, як тоді здавалось найрезонанснішої та “найзаїждженішої” теми – Грибовицького звалища.  Як тоді здалось уже досить розроблена тема, говорили про неї всі поважаючі себе видання. Проте в процесі роботи відкривались все нові та нові нюанси, і виявилось, що в одну історію тема просто не поміщається, і вимагає розділити її на два формати окремо звалище та гудронні озера. Тому замість одної історії, довелось робити дві.

DSC_0007нннВпродовж року, в процесі дослідження обидві ці теми нагадали про себе жахливими наслідками – витік гудронів зимою, і звичайно – пожежа та зсув на Грибовицькому звалищі, що забрав життя чотирьох людей. І це лише дві теми, з якими працювали особисто.

Та мабуть один з найяскравіших прикладів того, що екологічні проблеми ігнорувати не можна. Навіть коли вони “сплячі”, навіть коли про них говорять лише екологи, навіть коли вирішення потребує коштів. Адже ніякі кошти потім не зможуть подолати ті жахливі наслідки, а особливо, коли справа йде про життя людей. Грибовицьке звалище тому DSC_0008ппппDSC_0024ррнайяскравіший приклад. Грошей на рекультивацію не було, зате на ліквідацію пожежі, на вивіз сміття в Київ кошти уже знайшлись, правда сім’ям загиблих цього уже не пояснити…

Тому власне цей проект покликаний був привернути увагу DSC_0020ппDSC_0034ннгромадськості, завдяки дрону показати їх з тих ракурсів, які ми не звикли бачити. А також показати весь масштаб, до якого призводить бездумне “господарювання”.

А ще паралельно колеги волонтери та журналісти представили свої
результати в розслідуванні екологічних проблем, як наприклад вирубка лісів в Карпатах, зона екологічного DSC_0031оолиха в Новому роздолі, техногенно екологічні проблеми Сокалі та Бориславу, а також проблеми транспорту у Львові.

Як підсумок проекту “Дрон погляд на зони екологічного лиха Львівщини” можна навести результати

Тому можна з впевненстю сказати, що проект дав просто неоціненний досвід в розвитку екологічної журналістики на Львівщині, виявив ряд проблем та тем, над вирішенням яких навчились спільно співпрацювати усі разом – громадські активісти, депутати, представники виконавчої влади, а також журналісти.

Як зазначила Ірина Марушкіна, керівник проекту, продовження буде, і бажаючі зможуть долучитись до навчання у школі екологічної жуналістики. А також плануються нові теми для досліджень в рамках проекту.

Від себе особисто хочеться щиро подякувати керiвнику проекту за участь та допомогу, редакцiї IA Варiaнти за сприяння, Freedom house за надану підтримку у реалізації проекту, усім хто посильно допомагав  та співпрацював над втіленням. Просто велике спасибі за той неоціненний досвід, який вдалось здобути у новій для себе сфері.

Немає коментарів до публікації

Написати коментар