Гудрони Грибовицького сміттєзвалища

7 Чер

BB6A3160

До Грибовицького сміттєзвалища зараз прикута вся увага преси, воно й не дивно після такої трагедії. Не рідко в новинах згадувались і гудрони Грибовицького сміттєзвалища, які там безперечно є, і про які вже не одноразово писали і ми. Можна зустріти наче б то вони збираються витікати, чи проривають дамбу. Інформація вкрай невірна, адже з гудронними озерами, які перебувають у власності збанкрутілого ВАТ “Львівський дослідний нафтомаслозавод” переплутали озера інфільтратів, які теж виглядають не вельми привабливо, і

теж можуть похвалитись високою токсичністю, проте не мають продуктів відходів нафто-масляної 25cf5b3927c686a5543a5cb6ccca3e82промисловості. Укріпленням дамби інфільтратних озер якраз і займались рятувальники впродовж останнього тижня. Власне гудронні озера цієї зими нагадували про себе проривом, але зараз вони знов впали в глибоку “сплячку”, і чекають, коли й до них дійде політична воля, яка могла б дати раду по їх захороненню чи утилізації.

Будучи вже на смітнику, не могли обійти увагою і не провідати сумнозвісні гудронні озера, щоб перевірити, як почувають вони себе  після тієї катастрофи, що сталась.

BB6A3100Коли ми були тут восени, застали невідомих, які проводили невідому діяльність біля гудронних озер. Маючи підозру, що особи причетні до незаконної переробки гудронів, а також незаконної заготівлі металобрухту на сміттєзвалищі. Звісно ж було надіслано відповідне звернення до правоохоронних органів, після чого відкрили кримінальне провадження. 

На днях, поки тривали роботи по ліквідації наслідків зсуву та пожежі на смітнику, ми пройшлись з кореспондентами 1+1 до гудронних озер. BB6A3108BB6A3137Як виявилось, цистерна і сліди життєдіяльності невідомих осіб нікуди не зникли. Поки знімали панорами озера, обмілілий берег, ґрунт з промасленим мазутом і відчували погіршення самопочуття та першіння в горлі, в одному з будиночків загорівся дим. Зрозумівши, що ми тут не одні, вирішили поцікавитись у мешканців, хто вони і що BB6A3112BB6A3120тут роблять, і що у них тут за кемпінг на березі гудронного озера.

Чоловік, побачивши нас разом з камерами одразу ж сховався і вельми непривітно спілкувався з нами.

На запитання що він тут робить – каже працює, сторож. Питаємо хто найняв, яка служба – каже, що люди, BB6A3139BB6A3151проте які люди не відомо. Каже що живе тут, працює на свалці і по всім питанням звертатись до Шевченківської міліції. Отакої.

Посеред десятку працівників поліції, рятувальників, журналістів, невідома особа, яка навіть не може пояснити на якій підставі вона тут перебуває, живе в шалаші на березі гудронів. Поряд BB6A3152
BB6A3147
правда наявні купа шлангів, цистерни, відра, сліди вогнищ, що дозволяє зробити припущення, що та особа не просто так тут сидить і сторожить не лише озеро чи смітник, а займається тут переробкою гудронів. Щоправда хто? Цього ніхто не скаже.

Цікаво тільки одне, доки будуть закривати очі на такі “дрібниці” всі і вся? До чергового витоку, загоряння, зсуву, підпалу чи ще якої біди? Доки територія буде “безхозною” і без охорони, будь-хто в будь-який момент зможе здійснювати будь-які дії безкарно, а наслідки уже видно по смітнику…

Немає коментарів до публікації

Написати коментар