Військове виховання – запорука виживання

17 Тра

13198982_524895757695583_1008421086_o

В Україні формується громадянське суспільство, яке не тільки реалізовується через плюралізм думок, через вільні вибори та декларування витрат чиновників, але також і через реєстрацію та діяльність громадських організацій, ініціатив та благодійних фондів. Громадянське суспільство є сукупністю громадських організацій, які моніторять ситуацію, реалізовують ініціативи та формують громадську думку та доносять до влади думки активної меншості. Важливо не тільки організовувати організації, але також залучати людей, що будуть займатися громадсько-активною роботою та витрачати свій особистий час на благо країни.

Для українського суспільства зараз досить важливим є навчання та підготовка до конфліктних ситуацій, які можливі не тільки у разі повномасштабного наступу Росії, а також агресії інших країн. Тому, метою громадських організацій є не тільки формування патріотизму, а також підготовка людей до випробувань, як у житті так і ознайомлення із військовими моментами, які підходять для виживання у місті не беручи до уваги критичну ситуацію під час війни.

Війна у 21 столітті змінюється та переходить у кам’яні джунглі, необхідно мати мінімальні навички та знання, щоб в разі тривоги знати де шукати притулок, мати мінімальні медичні навички, та на примітивному рівні володіти автоматом. Ми всі розуміємо, що протистояти регулярній армії звичайний обиватель із міста не зможе, але проводити партизанську діяльність матиме можливість. Місто це не тільки можливість працювати, відпочивати, вчитися, а також це постійна небезпека, особливо, ввечері, коли повертаєшся додому.

Тому знання, навички та досвід які українець здобуде під час заходів громадської організації, яка навчить як себе вести в разі конфлікту, точно не буде зайвою. Одна з них – Молодіжний Націоналістичний Конгрес, у активіста та члена цієї організації якраз і візьмем інтерв’ю.

13225161_524895781028914_411726775_o– Розкажіть про себе та чим ви займаєтеся?

Я Денис Слюсарчук і мені 21 рік, вчуся в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця на медика. Мої вподобання це: туристичні походи, особливо, люблю читати книги, у вільний від навчання час займаюся спортом. Вільний від роботи час працюю в Медичній допомозі у Києві, тому трапляється зтикатися із різними випадками. Я член Молодіжного Націоналістичного Конгресу, або МНК.

-Як Ви потрапили до Молодіжного Національного Конгресу?

До 2012 я брав участь в навчаннях Вишкільного Табору, що входить до структури МНК, патріотичного виховання молоді. Ми займалися фізичними вправами, тренуванням мозку за допомогою навчання. Після Вишкільного Табору я вступив в МНК. Мені хотілося більш серйозніше почати займатися навчанням, проходити вишколи в польових умовах, моделювати діяльність ОУН і УПА . Я вважаю, що патріоти виходять із лісу, а потім починають діяти в громадському секторі та проявляють ініціативу.

13162267_524895754362250_1640594666_n-Розкажіть будь-ласка чим саме Ви займаєтеся в МНК?

Я займаюся волонтерством у МНК, беру участь в тренуваннях в польових умовах, залучаюся до різних акцій та проектів. Я маю досвід допомоги воїнам, які борються за Україну, а також зараз продовжую активну діяльність. Я брав участь в тому, коли ми створювали інтерактивні карти для того, щоб показати владі, що не по всій території пройшла декомунізація, також залучали представників ЗМІ для тиску на владу, щоб провести декомунізацію повністю в країні.

-Тепер розкажіть про діяльність самої організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу?

Організація займається не тільки підготовкою військовим навичкам, а також проводить навчальні заходи (фандрайзинг, адвокасі, курс громадського активіста) для закріплення патріотизму не тільки за допомогою фізичних вправ, а також за допомогою навчанню цих людей бути лідерами свого середовища, вести за собою людей. Патріотів потрібно виховувати не тільки фізичними вправами, а також ідеологічно підковувати. Ми вважаємо, що потрібна зміна еліт, бо при владі “не дуже хороші люди, яких потрібно заміняти”. Екс-члени МНК, які пройшли підготовку є депутатами та громадськими активістами, тому не тільки можна перемогти за допомогою фізичної сили. Перемога дістається тим людям, хто готовий до цього психологічно. Головні осередки знаходяться у Львові, Києві, Полтаві та Сумах, а також ми маємо координаторів в кожній області.

13233211_524895777695581_1705984427_n-Розкажіть про відому гру Гурби-Антонівці?

Щорічно у травні силами Молодіжного націоналістичного конгресу влаштовується спортивно-патріотична теренова гра «Гурби-Антонівці», що збирає близько 400 учасників – молодих людей з усієї України. Захід користується підтримкою у Міністерства молоді та спорту. Команди поділяються на: вовків, левів та диверсантів. Суть гри в тому, щоб захопити ворожий прапор, відібрати пов’язки із символікою табору. На думку організаторів, це має сприяти вихованню «у дітей, юнацтва та молоді національної свідомості, історичної пам’яті, громадянської позиції, патріотизму, готовності захищати Батьківщину шляхом опанування духовної спадщини визвольної боротьби ОУН-УПА та налагодження міжрегіональної співпраці між молоддю різних областей України».

-Що ви можете сказати про використання навичок, які отримує молода людина під час гри? Чи не використовується ці знання негативним чином?

Участь у грі продемонструвала, що ті люди, які були учасниками Гурби-Антонівці пішли воювати добровольцями після нападу Російської Федерації на території України. Ці люди давали поради, ставали старшими братами, для тих у кого були відсутні мінімальні знання про ведення бою. Вміння пересування непоміченим рятувало багатьом життя, а саме цього навчилися на грі. Гра перетворюється в реальність, коли навкруги ліс і купа ворогів, хоч і ігрових. Гра навчає бути лідером, не здаватися та захищати Батьківщину в тяжкі часи.

13219776_524895751028917_830761506_n-Що плануєте зробити у майбутньому?

Українська влада повинна бути зацікавлена у залученні таких людей та проведення таких заходів по всій країні, бо для цих ідейних людей головне цінності та розбудова громадянського суспільства. Проект для того, щоб навчити організовуватися та протистояти ворогам, якщо ворог ступить на українську землю то буде відпір та протистояння. Для України це досить головне, бо як показують події на Сході України та в Криму, якщо відсутні активні люди, які не тільки є громадськими активістами, а мають підкованість у військовому вмінні та ідеологічно готові до протистояння,  тоді буде захист країни до кінця, тому МНК та методологія вишколювання громадян, це саме те, що держава повинна забезпечувати для захисту суверенітету України.

Сергій Боженко

Фото mnk.org.ua

Немає коментарів до публікації

Написати коментар