Дурні також плачуть

8 Тра

443

Провокації на 8-9 травня можливі та несуть загрозливий характер для України. Всі ми пам’ятаємо вакханалії біля Пагорбу слави 2011 року у Львові, і подальші роки, які перетворили 9-те травня на парад міліції і спецпризначенців біля того ж монументу. Кожен рік починаючи з 2011 одне й те саме – колорадські стрічки на псевдо ветеранах (справжні до речі, просто несуть квіти на могили), заїжджі гастролери з СССрівським прапором, димові шашки і бійки від “правих” активістів, і так аж до початку нової війни в українській історії.

DSC_0308
Для розуміння влаштовуваних провокацій потрібно проводити аналогію із Одесою 2 травня 2016 року, коли почали вводити Національну Гвардію та інші види спеціально навчених підрозділів, щоб відкинути всі сумніви про непотрібність українській владі міста Одеса. Добре, що влада не спить та відповідає на виклики адекватним шляхом. Цікаво, що люди які відповідають за безпеку країни зрозуміли, що потрібно ідентифікувати себе не тільки силою, але і проявом політичної волі та рішучості.

Провокації, а особливо, у пам’ятні дні 9 травня чи 8 травня провокатори, або ті хто бажає учинити “маленький переворот” ідентифікує та апелює до предметів гордості, а саме минулого. Досить важливо знати, що бунти, підйоми мас організовується під час різних пам’ятних днів, бо в цей час найкраще мобілізуються маси людей, які схильні вірити в “бандерівський фашизм” та інші поняття-маркери.

Провокації в Україні можливі, бо про це говорить не тільки політична еліта, але й люди, які беруть участь в війні на Сході України. Інформація поступає від українських військових, що в період із травня збільшилася кількість провокацій на фронті, збільшилася поставка воєнної техніки.

DSC_0435Якщо, роздумувати про це логічним чином, то кожного дня відбуваються провокативні дії зі сторони агресора, тому для суспільства більш важливо не допустити провокації у містах. Воїни тримаються за допомогою зброї, тоді як у мирного жителя нічого немає для захисту своїх рідних та близьких, окрім того, щоб не піддатися на організовані масові психози.

Пропаганда є найбільш небезпечним інструментом ведення війни, бо застосовує всі методи, які не є у полі зору для звичайної людини, яка не дуже цікавиться політикою та працює у сфері комунікацій. Потрібно розглянути заяви лідерів формальних та неформальних, щоб зрозуміти стан підготовленості українського суспільства до провокацій в Україні.

5 травня Арсен Аваков заявив, що можливі провокації до 71 року річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 8-9 травня. Цитуючи Авакова, як пише Лівий Берег, що: “У нас велика країна, у великій країні велика кількість населення і багато дурнів, тому різні провокації, можливо, будуть. Але я поки не бачу ніяких підстав до того, що ми десь загубили контроль або десь ситуація вийшла з-під контролю”. За інформацією Авакова була проведена 4 травня селекторна нарада із Національною поліцією і Національною гвардією для координації дій, також пройшла нарада 6 травня.

Знову таки, чіткої відповіді не було отримано, тому приходиться аналізувати весь стан новин та становище України. Це свідчить про те, що влада готується та впроваджує превентивні методи, щоб передбачити події, які можуть відбутися, але також і критикує народ за відсутність знання ідеології, відсутність політичної культури, це виглядає досить смішно, але винуваті не люди, а відсутність громадянської освіти, інституцій які б надавали знання. Інформація, що Андрій Парубій повідомив, що для дестабілізації ситуації в Одесі 2 травня цього року в РФ були виділені великі кошти, однак ці плани здійснити не вдалося, тому різного роду акції протесту були перенесені російськими кураторами з 2-го на 9 травня. Про це спікер заявив під час інтерв’ю в ефірі “5 каналу”.

Перевірка на проведення провокацій в Україні є показником зрілості суспільства, а також  наявності шансів для дестабілізації країни в цілому. Для міжнародного співтовариства провокації можуть стати показником недостатньої зрілості України для ЄС та руйнування іміджу країни закордоном. Не потрібно забувати, що закордонні ЗМІ збирають усю інформацію про країну, а потім намагаються подати інформацію відсторонено та досить нейтрально. Тому, провокації це не тільки гра в стратегію, щоб показати українську специфіку в негативному світлі для західних партнерів, а також і рух дестабілізаційних процесів в українському середовищі.

Комунізм та символіка комунізму зараз знаходиться під забороною, але не потрібна “вулиця” для урегулювання конфлікту, бо Україна набрала нових “копів”, тому це екзамен для поліцейського складу. Якщо, повернутися до Львова, то львівські новини або переконують, що обійдеться без провокацій, або пан Садовий закликає не вестися на провокації зберігати спокій та мир.

Дійсно спокій та мир найкращий показник, щоб показати, що Україна є європейською частиною, яка прагне інтегруватися в ЄС, а особливо, спокій та мир буде важливим для міста-Лева, яке досить часто ідентифікують із містом-радикалів. Влада запевняє про можливість провокацій, але також запевняють, що всі підготовлені та готові діяти на превентивному рівні із урахуванням всіх можливих варіантів. Поживемо, побачимо до завтра на пагорбі слави.

Боженко Сергій

Немає коментарів до публікації

Написати коментар