Марш величі духу 2016 у Львові

28 Кві

BB6A1150

28 квітня 2016 року у Львові пройшов “Марш величі духу” – традиційний захід, який вже багато років поспіль організовують львівські активісти, маючи на меті об’єднати хранителів галицьких традицій в бажанні вшанувати пам’ять людей, що в далекому 1943 році вступили до лав першої української дивізії “Галичина”. Сьогодні, активістів та мешканців міста закликали пройти маршем у національному вбранні вулицями міста та

BB6A0873вшанувати славну пам’ять української нації та віддати шану тим, хто творив сторінки історії української держави.
BB6A0906Нагадаємо, що два роки тому марш був майже зірваний провокативними заявами, про наче б то “негативний імідж міста”, яке створюють подібні міроприємства, а також “фашистське забарвлення”, яке несе в собі вшанування дивізійників. Тому цього року ажіотаж навколо заходу всіляко підігрівався у ЗМІ та соц мережах. Маршу величі чекали майже як березневий гей парад, і всіляко попереджали про можливі провокації.

Дивне порівняння. Як  тоді дивно було таке чути, так і тепер дивно подібні відгуки в соц. мережах про подію. Адже що саме негативного може бути у національному одязі, а також шануванні сторінки історії? Якою б протирічною вона не була, але це історія українського народу, і її не можна забувати.

BB6A0834Тому до заходів безпеки організатори підійшли серйозно. Олена Незабудка взяла на себе повну відповідальність за безпеку від провокацій на марші. Усіляка партійна чи неонациська символіка, гасла, які не стосуються вшанування дивізії були суворо заборонені. Ще перед початком маршу Тарас Хамер закликав учасників повідомляти про підозрілих людей, чи дії всередині колони, і запобігати провокаціям.

Марш пройшов маршрутом : пам’ятник Степану Бандери – вул. Бандери – зупинка біля пам’ятника політичних репресій з вшануванням хвилиною мовчання та покладанням до пам’ятника квітів – вул. Коперника – віче біля пам’ятника Шевченку – усі бажаючі йдуть покладати квіти на Личаківський цвинтар.

BB6A0911BB6A0909BB6A0946BB6A0965Організатори дотримали слова – марш справді пройшов святково, гарно організовано і без провокацій. Якщо не рахувати трьох запалених фаерів всередині колони уже майже біля Шевченка, все пройшло абсолютно безпечно та спокійно.

На віче виступив ветеран дивізії Галичина Іван Мамчур,  і поділився спогадами про ті непрості часи. Ветеран був розчулений тим, що молоді люди пам’ятають і не забувають. “Коли ми змушені були боронити нашу BB6A1046BB6A0998землю і вибирати з поміж обох ворогів, ми вибрали меншого. Тому в той час записалось 83 тисячі молодих патріотів до новоствореної дивізії, але німці напевне побоялись створювати таку армію, тим більше, що в 1942 році вже було BB6A1122BB6A1072створено УПА, тому створили лише одну дивізію – кількістю 13 тисяч. Зараз я постійно чую слово “герої дивізії”, але тоді ми не відчували BB6A1180BB6A1234себе героями. Ми були звичайними хлопцями, які просто робили те що мусили, бо не могли інакше”… Зазначив ветеран.

Далі слово взяв BB6A1308BB6A1378 представник резерву дивізії Галичина Василь Бичко: “В той величний час до дивізії зголосились 83 тисячі добровольців. Вони не тікали по лісах, не їздили за кордон до окупанта на заробітки так як зараз, дехто втікає від військоматів. А все це наслідок наших доморощених галицьких істориків, які говорять, що вшанування це не на часі, це картинки для ЗМІ!…”

BB6A1370Патріотичний львівський поет Юрій Руф закликав не вірити російським ЗМІ та не піддаватися пропаганді про дивізію, про добровольців. Закликав молодь підійти до ветеранів дивізійників та послухати правду про  дивізію. BB6A1361

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар