Дискусійний форум «Актуальна ситуація в Україні» в рамках проекту “Дні України в Кошіце 2016″

20 Кві

BB6A0356

Після відкриття “Днів України в Кошіце 2016″ та фото виставки світлин з війни на Сході України, учасники мали змогу взяти участь в дискусії на тему актуальної ситуації в Україні, що пройшла в кафе “Європа”.

BB6A0367З української сторони в дискусії взяли участь ужгородські журналісти:BB6A0404 політолог, редактор “21 канал” Віктор Лазорик та головний редактор газети “РІО” Петро Гойс. Словацьку сторону  представили Едуард Бураш – головний організатор Днів України в Кошице, уповноважений приматора Кошице Ріхарда Раші з питань транскордонного співробітництва з Ужгородом, Закарпаттям і Україною, керівник Об’єднання соціо-культурного розвитку «FEMAN», а також Олександр Дулеба – директор Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики.
BB6A0409BB6A0369Це вже третя дискусія, організована в кафе “Європа”, яка стосується теми України та її актуальної ситуації. На цій дискусії учасники могли ставити найбільш хвилюючі запитання онлайн, на сайті кафе. За найцікавіші питання навіть отримували призи від організаторів.

Сьогоднішня дискусія стосувалась найбільш актуальної ситуації, стосовно перспективи розвитку України, адже при зміні уряду наразі не відомо, яким буде курс України, тому, що уряду Яценюка більше немає як такого, а уряд Гройсмана, ще не приступив до своїх прямих обов’язків.

BB6A0415Як зазначив Петро Гойс, що не бачить особливого оптимізмуBB6A0402 в створенні нової коаліції. Адже серед теперішніх парламентарів є політики старої генерації, які звикли приймати популістські рішення, і можуть піти на контакт з опозиційними політиками (колишні регіонали), і така коаліція навіть коли відбудеться довго працювати не зможе. Цього уже не зрозуміє ніхто, і до яких наслідків це зможе призвести – нових виборів, або навіть “третього майдану” навіть важко уявити.

Також актуальною темою була теперішня ситуація на Сході України, і її наслідки та причини вирішення. Від учасників дискусії онлайн найбільш хвилюючим запитанням було – чи буде нарешті мир в Україні, а також, чи є перспетива повернення Криму до території України.

Як зазначили експерти – наша політика стосовно Криму має бути однозначно проукраїнською. Вона не може бути орієнтованою на Росію. Проте сказати точно, коли саме може відбутись повернення ніхто не може, адже питання Криму виходить за рамки відносин суто українських, чи навіть українсько-російських міжнародних відносин. Це вже більш глобальне стратегічне питання.

Немає коментарів до публікації

Написати коментар