Нові правила утримання домашніх тварин у Львові

1 Кві

Nemetskaya-ovcharka18-700x400

17 березня на сесії Міської ради  депутати затвердили правила реєстрації, поводження і утримання домашніх улюбленців. Правда через неточності та невідповідності в правилах (хоча б пункт про заборону утримування неіснуючих порід, яку потім прибрали) правила ще на етапі становлення та доповнення.

Для виконання цього рішення у Львові ЛКП «ЛЕВ» створює загальну базу даних  домашніх тварин, по якій кожен власник повинен протягом 10 діб з дня придбання тварини здійснити її реєстрацію.

Зареєстрованій тварині присвоюють індивідуальний номер, власнику видають жетон і в базу вносять всю наявну інформацію про домашнього улюбленця. Відповідно до прийнятих правил реєстрації підлягають тварини віком від 3 місяців.

uzn_1408625532Наразі, в ЛКП «Лев» зазначають, львів’яни не охоче реєструють своїх улюбленців, але з 1 травня це стане обов’язковим, і поліція зможе оштрафувати господарів, якщо у собаки не буде жетона.

Звісно реєстрація тварин – давно гостра, болюча і потрібна тема. І скільки б не протестували власники чотирилапих улюбленців – реєстрації бути.

«Собака – друг людини», саме ця фраза стала поштовхом ЛКП «ЛЕВ» для розроблення нових правил поводження і утримання домашніх улюбленців, які зобов’язують їх власникам нести  повну відповідальність за тварину. Відповідно до введених інновацій європейського зразка, всі власники домашніх тварин повинні мати ошийник з жетоном, повідок і залежно від типу тварини намордник. В разі відсутності цих атрибутів, власник тварини буде притягнений до відповідальності в розмірі штрафу, перший раз від одного до трьох,  другий від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходу громадян.

Це безсумнівно плюс, адже нинішній стан речей вимагає бажати кращого. Знахабнілі власники тварин повністю ігнорували попередні норми вигулу, і такі атрибути як повідок чи намордник вдягались виключно за бажанням, адже жодної відповідальності ніхто з них ще не поніс. Велика надія, що контроль за новими правилами таки буде здійснюватись не лише на папері, і відійдуть в історію скигління накшталт “та як же я буду мучити бідну тваринку повідком чи намордником”, і таким чином зменшиться велика кількість неконтрольованих тварин, що вигулюються самі по собі, далеко від безвідповідальних господарів.

Затверджені правила і розроблені проекти щодо захисту прав тварин розроблені з метою зменшення кількості бездомних собак і збільшення кількості щасливих власників, які зможуть без проблем отриматиBB6A5882 улюбленця безкоштовно, не платитимуть ні за відлов тварин,ні за її перетримку та вакцинацію. Крім того, прийняті зміни накладають більше відповідальності для власників, які повинні не тільки реєструвати власника, але і інформувати подальші зміни, щеплення, смерть тварини. В випадках пропажі тварини, невідповідальні власники, які її загубили, повинні оплатити кошти службі, для того щоб її повернути. В цьому правилі потрібно роз’яснити нюанси, щодо зникнення тварини:

 • якщо тварина пропала не з вини власника (навести докази), тварина буде повернена безкоштовно;
 • якщо з вини власника за гроші;
 • якщо тварину вкрали, відповідальна особа повинна нести за це відповідальність.

Встановлення нових правил реєстрації має для Львова як позитивне так і негативне значення. Позитивний характер в тому, що створюють облік тварин, полегшують можливість отримання тварин новим власникам, а нова жетонна система дозволяє швидко повернути власнику загублену тварину. Крім того, в проекті закладено розвиток паркової інфраструктури з усіма необхідними умовами для вигулювання і догляду за тваринами. Також позитивним є внесення змін в тому, що нові правила вносять більше зобов’язань для власників домашніх тварин, оскільки вони повинні їх реєструвати, і вносити зміни щодо долі улюбленця.

Негативний характер в неточностях щодо реєстрації – наприклад жетон не сама ідеальна форма, адже він може загубитись, і тоді власнику потрібно наново перереєстровувати тварину. Також не продумано віднеслись до уже чіпованих тварин, які внесені до загального міжнародного реєстру. Навіщо їх повторно реєструвати, чомусь ніхто не уточнив.

Отже, внесені зміни дозволять збільшити кількість щасливих власників і зменшити кількість бездомних тварин.

2 коментарів to “Нові правила утримання домашніх тварин у Львові”

 1. Олександр 04. Тра, 2016 at 7:34 am #

  Шо за брєд. Якщо вкрали машину, чи не дай бог дитину винуватий злодій. Якщо тварину–власник

  • Yelena Yaroshenko 06. Тра, 2016 at 3:11 pm #

   мова йде коли загубили, а не вкрали

Написати коментар