Візові шахраї у Львові. Або як турагенство “Моноліт” промишляє підробкою документів

3 Лют

DQxHU3EnarM

Хто не мріяв побачити світ за межами країни, мати можливість планувати самостійно подорожі не прив’язуючись до туру, подорожувати в своє задоволення? І така можливість реальна при наявності відкритої Шенгенської візи. Та на жаль отримати її не так просто. Купа формальностей, реєстрації, набір документів, який відповідатиме вимогам для отримання візи, врешті решт бажання хоч мінімальної гарнатії позитивного результату.

Уникнути клопоту з оформленням документів пропонує безліч фірм. Візове шахрайство одне з найпопеулярніших у нашому місті, та й у будь-якому місті з наявним консульством. Про діяльність одної з таких фірм і Безымянныйпіде далі мова. Побачивши оголошення з надання візової підтримки, вирішили звернутись у туристичну фірму “Моноліт”. Здається, що дивного, туристична фірма, з офіційним сайтом, пакетом документів і власним офісом надає послуги по оформленню документів для візи. Розпитавши по телефону, що саме мається на увазі під візовою підтримкою – виявилось, що це оформлення повного пакету документів на візу “під ключ” протягом дня (страховка, бронювання готелю, робоче польське запрошення від польської фірми, довідка про доходи, заповнена анкета, реєстрація у візовому центрі та копія паспортів). Від клієнта вимагається лише власна виписка з банківської карти (при тому, “менеджер” наголосила що єдиною умовою має бути відсутність кредиту і позитивний баланс на картці – від 1000 грн -хоча, як сказали уже бувалі туристи – сума на рахунку має складати не менше 10 тис.), оплата послуг візового центру, консульський збір та особиста присутність в назначенй час. І все це за ціною 70 євро, які оплачуються після отримання пакету документів перед подачею. На вимогу гарантій того, Аня Монолітщо віза буде отримана, єдиний “менеджер” Аня, якщо це можна так назвати, запевнила, що жодних проблем з документами як польської сторони так і української не може бути. Фірмі не один рік, і логічно, що мали б дорожити репутацією… Хоча так само мало б насторожити, що фірма з 20-ти річним стажем тримає в штаті одного постійного “менеджера” та директора з вільним відвідуванням.

Звісно, документи викликали сумнів уже по отриманню. Адже реєстрацію назначено було на одне число, а хостел заброньовано днем раніше. Не треба бути консулом, щоб побачити відсутність логіки у такому алгоритмі: людина оплачує готель перебуваючи ще в Україні, а позитивний результат отримує в день виселення з того ж готелю. І замість того, щоб назначити вірно дату, чи не поскупившись з тих 70 євро зробити бронювання на ще одну добу після подачі візи (бронювання було на найдешевше місце в хостелі, всього 28 злотих), так звана Аня з турфірми Моноліт запевнила, що це стандартна процедура, і так вона робить документи усім(!). Звісно, замовляючи послугу, вже намагаєшся вірити її надавачу, не дивлячись навіть на такі порушення.

(відео передачі документів згодом)

Документи ясна річ відхилили. Офіційною причиною відмови у візі стало: “виявилось, що інформація, яка надавалася для підтвердження мети та умов запланованої поїздки не відповідала дійсності”. Тобто туроператор Моноліт завідомо продає фальшивий набір документів, який не підтверджується в посольстві. Як результат – штамп про відмову, в паспорті з позитивною візовою історією до звернення за послугами в компанію Моноліт, “вовчий квиток” на отримання візи на невизначений час. Ось такі наслідки співпраці з “солідною” турфірмою оператором.

Вербіцька Оксана Романівна директор МонолітА саме цікаве в цій історії те, що як виявляється гроші за надані “послуги” і підготовані завідома фальшиві документи повертати ніхто не збирався.  Директор Вербіцька Оксана Романівна, була дуже здивована взагалі вимогам повернути кошти. У відповідь на претензії погрожувала заявою за співучасть у підробці документів, звинувачувала у наявності кредитів та судимостей, через які ніби то конусульство могло відмовити в оформленні, відсилала з претензіями до консула (який не займається роз’ясненням причин відмови) і взагалі щиро дивувалась незадоволенню, мабуть клієнти мають ще й “дякувати” за такі послуги.

Тому попавшись на схему візових шахраїв доказати будь-що не вдасться, на що звісно і розрахована схема “Моноліту”, і їм подібних контор. Правдами не правдами, чисельним псуванням нервів собі та колективу сумнозвісного туроператора “Моноліт” вдалось повернути половину суми, під розписку, що немає претензій. Але хто поверне і компенсує решту суми, втрачений час, не говорячи уже про витрати візового центру.

Як надає турфірма “Моноліт” інші туристичні послуги – не відомо, але судячи з того, як “легко” повернути у них кошти за незадовільні послуги, можна тричі подумати, чи працювати з таким підходом чи ні..

І ще декілька порад людям, як не попасти в пастку подібних шахраїв:

– домовлятись виключно через особисті рекомендації;

– виключно з післяоплатою (ніяких завдатків та передоплати);

– усі документи перевіряти на місці (продзвон, контроль), перевіряти дати реєстрацій і т.д максимальна інофрмація з доступних джерел;

– не мати справи з посередниками без офісу (принаймні буде куди прийти і пред’явити претензії);

 

 

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар