Епідемія та профілактика грипу в Україні

1 Лют

i_14011666_1

Грип –  одна з найпоширеніших вірусних інфекцій у світі. Його поява зафіксована на всіх континентах, а люди хворіють, незалежно від віку і статі.

Грип викликається вірусом трьох типів – А, В, С. Збудник цієї хвороби – вірус: локалізується у слизовій верхніх дихальних шляхів хворих і виділяється у зовнішнє середовище під час кашлю, чхання, розмови. Навколо хворого утворюється заражена зона (близько 2-3 метрів) із максимальною концентрацію аерозольних частинок, що містить вірус. Тому зараження здорових людей відбувається безпосередньо з повітря, при тісному контакті з хворою людиною, через брудні руки та при спільному з хворим використанні предметів гігієни.

Зараз в Україні лютує епідемія одного з смертельних штамів грипу, через який станом на сьогодні зафіксовано 155 летальних випадків, і як прогнозують епідеміологи – розпочнеться друга хвиля грипу. Епідеміологічний поріг перевищено в 18 областях, при цьому в 11 областях епідпоріг перевищено на 50%. За поданням головного державного санітарного лікаря Львова з 28 лютого введено в дію «План заходів для попередження масового поширення ГРВІ та грипу серед населення Львова на 2000 – 2005 рік». У місті залишається закритим 131 навчальний заклад.

У Львівській області на сьогодні зафіксовано 23 767 хворих на грип та ГРІ.

Вірус грипу дуже небезпечний. Щоб уберегти своє здоров’я необхідно дотримуватись таких правил:

1.Уникати великих скупчень людей під час сезону грипу та ГРВІ — це дозволяє зменшити контакти з хворими людьми, тому що деякі з них можуть бути хворими навіть до появи очевидних симптомів.

gripp_profilaktika2. Слід повноцінно харчуватись і висипатись. Уникати стресів і займатись спортом. За допомогою простих правил ви зможете підвищити опірну златність організму.

3. Вживати посилену дозу вітаміну С – він підвищує здатність організму боротись з інфекцією. Можна вживати як вітаміни (аскорбінки) так і збільшити споживання фруктів, багатих на вітамін С – цитрусові (мандарини, апельстини, лимони).

4. Необхідно регулярно провітрювати приміщення для того щоб знищити живі віруси. При необхідності користуватись одноразовими масками для захисту себе чи оточуючих від зараження.

5. Потрібно стежити за чистотою рук-інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких людина час від часу торкається руками. Руками людина тримає дверні ручки, гроші, на яких кілька годин зберігаються віруси від дотиків інших хворих людей. Слід користуватись тільки одноразовими паперовими салфетками та рушниками.

6.Протягом дня випивати не менше 2 л рідини. Ефективні відвари трав, які прискорюють виведення з організму токсинів,які можуть утворитись в результаті життєдіяльності вірусів.

Дотримуючиись правил безпеки в період грипу- у вас практично не буде шансів захворіти. Ви зможете зберегти своє життя і здоров’я.

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар