Виготовлення закордонних паспортів для дітей

25 Гру

1435834068_pasport5

Як відомо – з 1 квітня 2015 року Державна міграційна служба України перейшла на виготовлення самостійного закордонного паспорту для дитини, терміном дії – чотири роки. Проїздні документи та вписка в паспорт дитини одного з батьків більше не проводяться. Дитячий закордонний паспорт діє також і при перевезенні дитини по Україні,що набагато зручніше ніж кожен раз возити з собою оригінал свідоцтва про народження.

Щоб пояснити ажіотаж, який відбувається в представництві ДМС кожного району міста, спробуємо на хлопський розум пояснити що потрібно, скільки і як, для того, щоб виробити дитині закордонний паспорт.

Перш за все орієнтуйтесь, що потратити вам доведеться на це свій один робочий день. Уви, за не копійчані послуги, які ви оплачуєте за власний рахунок, і в яких мала б бути зацікавлена ДНС, вам доведеться вистояти в черзі і відчути незручності. З самого ранку, бажано за годину чи дві до початку прийому підійдіть та запишіть себе в список в чергу (так, це неминуче совкове зло вам прийдеться згадати  і пережити знову). І чекайте. Якщо система не дасть збій, і вас не відправлять шукати щастя на здачу документів по іншим районам міста – то очікуйте  свою чергу. В середньому прийом документів у людини займає близько 15-20 хвилин на кожного.

Що з собою потрібно мати для виготовлення дитячого закордонного паспорту:

– Свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія)

– Оригінали паспортів обох батьків ( та копія паспорта одного з батьків, з ким проживає дитина)

– Заява батьків (бажано підготуйте вдома), це зекономить ваш час. Заяви підписуються обома батьками, тому фізична присутність разом з оригіналами українських паспортів обов’язкова.

4yZUjqqRTwI

– Довідка про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету (берете у паспортиста в вашому ЖЕКу за місцем прописки дитини);

– Квитанція про оплату

Становить 348 грн 15 коп  – в разі нетермінового виготовлення (20 робочих днів) – в реальному часі – 1,5 місяці. В оперативному режимі  (за 7 робочих днів) – 435 грн. 30 коп.

Оплату краще за все проводити в найближчому відділенні Приват банку, і приходити на прийом уже з готовою квитанцією. В банку для цього просто називаєте вид послуги, яку хочете оплатити та пред’являєте свідоцтво про народження дитини.

І ще один важливий нюанс: при оплаті квитанції в середині ДМС вашого району, вам ще пред’являть додатково квитанцію в розмірі 70 грн (доброчинний внесок), який ви спокійно можете не оплачувати при здійсненні оплати в відділенні банку. Тому не полінуйтесь, сходіть у відділення, а “доброчинний внесок” потратьте на ласощі дитині. Врешті решт, вона на нього більше заслуговує після денного очікування в черзі.

– І саме основне – наявність дитини. Фотокартка дитини не приймається. Потрібна фізична присутіність дитини, яку фотографуватимуть на місці.

Опісля здачі усіх документів чекайте на паспорт, прийшовши з своїм українським паспортом в термін, який вам вкаже працівник.

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар