Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної заготівлі металобрухту на Грибовицькому сміттєзвалищі

15 Гру

BB6A4315

Ну що ж, з радістю можемо повідомити про невеличке досягнення  роботи проекту “Дрон погляд на зони екологічного лиха Львівщини” в якому беремо участь, і нашої злободенної теми Грибовицького сміттєзвалища.

 

У відповідь на журналістські запити і матеріали, які ми привезли після чергового відвідування сміттєзвалища, 7 грудня слідчим Жовківського відділення поліції Кам’янко-Бузького відділу поліції  Національної поліції  у Львівській області відкрито кримінальне впровадження  і розпочато досудове розслідування за фактом незаконної заготівлі металобрухту на території Грибовицького сміттєзвалища

6a0d46bb-b807-407d-839a-c052571d4be6

Кримінальне впровадження порушено за ч.1 ст.213 Кримінального кодексу  «Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом», – зазначено у повідомлені.

До матеріалів кримінального впровадження додані факти, зібрані, волонтерами проекту «Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщині» , – зазначено у повідомлені.

Безымянный

Під час вчорашнього виступу на круглому столі, що відбувся 14 грудня в рамках проекту, старший інспектор з особливих доручень Управління превентивної діяльності ГУ НП у Львівській області Віктор Шкрібляк  підтвердив, нам, що поліція відкрила і розслідує дану справу. Зараз поліція працює над тим, щоб встановити тих, хто займається незаконною діяльністю на сміттєзвалищі, і сподіваємось дасть відповіді на питання: хто всі ці люди, які займаються підприємницькою діяльністю на Грибовицькому сміттєзвалищі, і на який підставах?

BB6A4310BB6A4311

Разом з тим він висловив переконання, що зусиль правоохоронних органів недостатньо, щоб навести порядок на сміттєзвалищі.

BB6A4328

 

 

 

 

 

За час нашого відвідування полігону технічно-промислових відходів, ми встановили, що ЛКП «Збиранка», яке займається експлуатаціє сміттєзвалища,  не має функцій охорони порядку на ньому. Тому вхід на сміттєзвалище відкритий всім бажаючим. Отож мешканці сіл, що знаходяться поблизу сміттєзвалища, а також роми, які оселяються таборами поблизу нього, самовільно займаються сортуванням сміття з метою незаконного продажу відходів.

BB6A1273BB6A4271

 

 

 

 

 

 

 

 

Другою невирішеною проблемою Грибовицького сміттєзвалища є три озера з 150 тонн кислих гудронів, які також ніким не охороняються. Під час експедицій на сміттєзвалище ми зафіксували, що в ці озера продовжують зливати невідому рідину. На даному етапі, проводиться журналістське розліування на предмет того, на кому лежить відповідальність за належне утримання цих гудронів, адже як нам повідомили у комунальному управлінні господарства Львівської міської ради – вони не мають відношення до гудронів, які перебувають у приватній власності.

DJI_0008DJI_0007

Стан та масштаби сміттєзвалища найкраще видно на відео з дрону: Дрон-відео

Ми поспілкувались з головним лікарем Жовківської лікарні, і він підтвердив, нашу гіпотезу, про те, що в селах, розташованих навколо Грибовицького сміттєзвалища,  збільшилась кількість онкозахворювань, в порівнянні з середніми показниками в області. Депутат Дублянської міськради Ігор Іванюк, який вже багато років займається вирішенням проблеми закриття сміттєзвалища та подоланням шкідливих наслідків для громад навколишніх сіл, висловив занепокоєння тим, що попри рішення санітарних служб про закриття сміттєзвалища, ухваленого ще в 2006 році, воно продовжує експлуатуватись, а дії міськради Львова  вважає такими, що не вирішують цю проблему глобально.

BB6A1342 BB6A1336

Ще одним позитивним моментом, яким можемо поділитись на етапі нашої піврічної роботи разом з проектом – на наші запити до комунального управління Львівської міської ради, на предмет того, що не працює дизбар’єр, на станції в’їзду – його було поремонтовано і приведено до робочого стану відповідно санітано-технічним нормам.
BB6A4348BB6A4352Ось поки що все, що представила наша команда по Грибовицькому сміттєзвалищі. Робота в рамках проекту “Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини”, що релізується за сприянням Freedom House та Міністерства закордонних справ Новегії продовжується, і через деякий час, ми проконтролюємо стан сміттєзвалища і його подальше функціонування.

А поки що, наше відео

Залишайтесь з нами, to be continued )

Написати коментар