Хороший та поганий Київ, погляд туриста

30 Лис

BB6A5954

Про проблеми благоустрою нашого рідного Львова написано багато постів. Але так як відпочивати потрібно всім, і туристичною привабливістю відзначається не лише Львів, ми провели уикенд в столиці, і вирішили зробити маленький пост про те наскільки привабливим з точку зору туризму та з точки зору благоустрою є столиця.

BB6A5911Спочатку напевне опишемо що хорошого побачили, адже починати потрібно завжди з позитиву. А його в Києві ой як багато, і не лише через те, що місто просто величезне, і славиться багатьма історичними памятками. Про памятки архітектури можна писати окремий пост, тим більше, що оглянути їх усі за ті пару днів аж ніяк не вдасться, пишемо про найбільш відомі. І звісно ж, як можна оцінювати місто, не побувавши в його спальних районах. Адже гарна центральна частина, ще не показник всього міста. Як там казав наш Васюник, про два Львова, так і ми поїхали дивитись на два різні Києва.

Окраса столиці – легендарний Майдан. Не буду вдаватись в лірику останніх подій. Оскільки в кожному місті оцінюю архітектуру і її стан перш за все по вечірній підсвітці об’єкту скажу зразу – в Києві з цим все добре. Вечірній Київ просто на висоті в цьому плані. На

BB6A5778

BB6A5779 панорами вечірнього Києва можна споглядати вічно. Озброївшись гарною камерою, кавою та теплим одягом можна пів ночі гуляти, фотографувати і не зважати на холод і осінній дощ.

Лавра та меморіал пам’яті жертв голодоомору.

BB6A5944BB6A5916

Про Лавру звісно можна окремо історію писати. Окрім пам’ятки архітектури зараз це ще й комерційний розважально релігійний центр, де в соборі ввечері в одному залі службу правлять, а в іншому продають повний спектр церковних послуг – від ікон, магнітиків, свічок, ладану освяченого на мощах до листочків в яких можна написати імена близьких, і піп прочитає їх за окрему плату на службі (здоров’я, упокій). А на самій територій Лаври стоїть кіоск (!). Не знаю, може я чогось не розумію, може просто мені за час подорожей не доводилось такого бачити, але білий кіоск Coca-cola мене таки здивував посеред території церков, монастирів та музеїв, при чому на закритій території. Ну і звісно ж молитовні крамниці з кавою та церковним реквізитом.

“Товар обмену и возврату не подлежит. Освящено”

BB6A5937 BB6A5929 BB6A6030

А от з хорошого не можу не відзначити малюнки на фасадах будівель. Не знаю чия це ініціатива, але виглядає справді гарно. Нам би побільше таких шедеврів у спальних районах на будинках.

BB6A5677BB6A5845

 

 

 

 

 

 

 

Ще сподобалось, як ремонтують фасади будинків: замість сірої чи зеленої банерної сітки просто видруковують фото будівлі, яку реставрують. І практично, і гарно.

BB6A5847На жаль не з усіма будівлями та поступають. реконструкція це звісно добра і потрібна річ, але Андріївську церкву можна знайти хіба що на відкритках чи магнітиках. Реальний вигляд псують банери церезіту чи капаролу.

Неприємно дивує ставлення київлян до пам’ятників. Це ж не Ленін, не Сталін, і навіть не Бандера, ніякого політичного забарвлення не мають, але за щось

Сковороді розмалювали графіті, а Гераклу взагалі відбили ніс.BB6A5862BB6A5837

Найбільше зло для архітектури Києва – постійні новобудови. Зло, з якм уже напевне ніхто й не бореться. Так, місто має розвиватись, але все ж в якомусь одному архітектурному напрямку, або може я чогось не розумію. Будується все і всюди. Через новобудови деякі памятки, як наприклад   костел святого Миколи теж краще дивитись у неті чи на листівках. Нормально сфотографувати заважав кран на задньому фоні. Новобудови звісно є і в інBB6A6009ших районах, індустріальних. Тут BB6A5852вони хоча б дивляться більш органічно, якби не розмальовані і повалені паркани.
BB6A5820

Але то все таке, лірика і придирання туриста напевне. Годі вже про центр.

Перемістимось в звичайний спальний район. Харківський масив наприклад. Що тут сказати – Києву вдалось мене здивувати.

BB6A5882Нарешті я це побачила: пакети для сміття для прибирання за собаками розміщені на вуличних стовбах масиву! От вам шах і мат в холіварах собачники vs звичайні мешканці. На жаль зазняти чи користуються цим благом хазяїва чотироногих не вдалось, але екскриментів на газонах в такій кількості як у нас також не спостерігалось.  А всього лише маленька скринька з одноразовими кульочками, яка не так багато коштує і що саме головне – не піддана вандалізму.

В парку ім. Воїнів Інтернаціоналістів також побачила гарні смітники, зручні в користуванні, на відміну від звичайних урн з яких сміття завжди висипається, а закриті, і при тому встановлені через пару метрів один від одного, так щоб уже було соромно кидати сміття на газон чи алею.

BB6A5868IMG_20151124_142104

Дитячі майданчики також порадували. Окрім встановлених монументальних грибочків з залишків плит ще за часів будування масиву при союзі, добудували і нові качелі та спорядження маленьким мешканцям.

BB6A5878

Також на цьому масиві боряться з самовільно встановленими конструкціями та стихійним ринком. Не знаю чи були з цього приводу раді мешканці, але факт на лице.
IMG_20151124_145334
IMG_20151124_145506

Чи то районні ради так гарно працюють, чи комунальники, чи просто позитивні зміни в країні так відобразились, чи зміна поліції, але тут можна ставити тверду четвірку в плані благоустрою району. До речі про поліцію. ЇЇ тут так само поміняли. І як розказували мешканці – позитив на лице. Менше випадків пьяних водіїв за кермом, адже тепер як кажуть знайомі за пару баксів не відмажешся, хабарів не беруть, не хочуть втрачати роботи. Уви, селфі з київською поліцією зробити не вдалось, їх тут не так часто можна зустріти з мигалками просто по вулиці, хіба, що на Майдані.

BB6A5793Звісно не всюди так гарно, по благоустрою як розказали вище. До негативу можна віднести вічну тему парковок. Хоч вони і є, але їх просто катострофічно не вистачає для такого міста, як напевне і у нас. Тут уже нікого не здивуєш паркуванням на тротуарі. Більше того, деякі тротуари просто виділені під парковку.

IMG_20151123_131130Про пішохідні доріжки чи велодіріжки, на жаль нічого сказати не можу. Не зустрічала на свооєму шляху. Хіба що може оце дивне творіння.DSC_0022

Ну і звісно ж знайшли філіал Львову в Києві, який тут обіцяють збудувати.

Звісно, є купа моментів, які хотілось би виправити, але загалом – Київ дружелюбне та відкрите для туриста місто, в якому є на що подивитись, і не за один день. Як для осіннього відпочинку саме те, що треба.

DSC_0032

Написати коментар