Автономний опір: Воля народам, воля людині!

14 Жов

BB6A1621

14 жовтня, ось уже шостий рік поспіль пройшов марш “Воля народам, воля людині” організований активістами Автономного опору. Марш присвячений був вшануванню героїв Української повстанської армії, а також згаданий був і репресований режимом активіст Олександр Кольченко. На марші зібралось близько двох сотень людей, які з червоно-чорними прапорами пройшлись колоною від пам’ятника В. Чорноволу до пам’ятника Степану Бандері. Закінчився марш традиційним віче, в якому активісти закликали допомагати одні одним, боротись проти імперіалізму, а не проти народностей. А також, закликали не спекулювати на темі війни, про що просив і один з активістів, боєці батальйону Айдар.

BB6A1543   Ще хотілось би нагадати, що Автономний опір Львова – один з самих протирічних і цікавих політичних феноменів, рух який пережив трансформаціію від крайньо правої до ліво-ліберальної ідеології, на якій  і продовжує залишатись надалі, знаходячи послідовників своїм ідеям. Саме цікаве, що переважно сам автономний опір як рух сповідував праву ідеологію від початку, і в інших країнах та містах, де діє подібний рух активісти теж дотримуються переважно правої ідеології. У Львові Автономний опір поєднує можна сказати несумісні поняття українського націоналізму, і ідеї рівності та боротьби проти капіталістичної системи.

BB6A1559BB6A1575По перше, хотілось би відзначити, що самі активісти також засуджують комуністичну ідеологію, до якої їх почали прирівнювати. Їх “лівизна” полягає лише в прагненні змінити систему, її нерівність, при тому, що опираються переважно на праці українських діячів – Франка, Лесі Українки.  Важко сказати, як поєднуються подібні поняття, але те, що Автономний опір намагається піднімати на розгляд проблеми, які існують не залежно від ідеології, не викликає сумніву. Можна не підтримувати лівих ідей, можна взагалі абстрагуватись від гасел, хоча як зазначають активісти, вони самі не люблять коли їх лівими називають, але факт діяльності на лице – Автономний опір, один з основних борців проти незаконних забудов міста Львова. Ще задовго до будівництва скандального пам’ятника Шептицькому посеред парку, вони виступали проти того проекту, який наніс ущерб скверу і дорозі. BB6A3323Активісти не були проти пам’ятнику, зате були проти порушення дороги і скверу в тому місці. На даний момент, як зазначає активіст – уже близько двадцяти людей бореться й зараз проти незаконних забудов, які є основним бичом нашої архітектури.

Нажаль соціальні проблеми виникають не залежно від ідеології, і боротись з ними – святий обов’язок кожного громадянина, не залежно від приналежності до ідеології. Ліві ідеї звісно не самі популярні у Львові, але прагенення активістів зробити місто кращим, не вживаючись в традиційну політичну систему заслуговує на повагу.

Немає коментарів до публікації

Написати коментар