Легалізація проституції: за і проти.

30 Вер

12042657_747104822078001_1113119319636783994_n

18 вересня 2015 року до Верховної Ради України було внесено законопроект про регулювання послуг проституції та секс-закладів. Документ було внесено Андрієм Немировським від партії «Воля народу». З тих пір йде бурхливе обговорення «за» і «проти» цього законопроекту.

З думок проти часто можна почути аргументи переважно морального характеру: збільшення кількості повій, які надаватимуть секс послуги. Але чи справді це так? Чи можна припустити, що людина, яка до того мала професію і заробляла, ні з того ні з сього перейде до Автор фото:Paperdaemon «найдревнішого» ремесла? Навряд чи.

Скоріше навпаки. Легалізація зменшить попит на такий вид діяльності. Адже те, що не заборонено уже не буде настільки привабливо для споживача.

Легалізувавши проституцію не збільшиться попит на неї, і щодо морального аспекту – проституція це лише індикатор того, що моральні цінності суспільства лежать нижче рівня плінтуса. І боротись потрібно не з наслідком уже існуючого явища і заборони його як факту, а зосередити зусилля на превентивних мірах запобігання. А це уже в галузі сфери освіти і виховання молоді.

І контроль за вже існуючими працівницями секс-послуг потрібно вести, і саме для них створюється цей законопроект. Ні для кого не секрет, що тіньовий бізнес з надання секс послуг в нашій країні і так давно розвинутий, в якому існують численні злочини, пов’язані з насильством по відношенню до людини, в тому числі до неповнолітніх. Адже при легалізації цього явища зменшиться кількість побоїв з боку сутенерів, в яких просто відпаде потреба. Кожна особа, яка в такий спосіб вирішила заробляти кошти, може відкрито оформити підприємницьку діяльність, і перетворитись уже з безправного раба на рівноправного члена суспільства, який сплачує податки.

Окрім цього слід зазначити факт укриття від оподаткування. Бізнес є, а податків не платить жодна сторона в бюджет, який і без того переобтяжений.

Тим більше зменшиться кількість тіньових борделів, про які знають усі, це можна перевірити, опитавши будь-якого таксиста міста, який розкаже та покаже вам усі точки. Знають в тому числі і правоохоронці, але не роблять нічого для їх закриття. Більше того, інколи самі правоохоронці є неофіційними власниками таких борделів.

Не варто забувати про медичний аспект. В цій сфері не має механізмів медичного контролю за станом здоров’я осіб, які надають секс послуги. А як відомо – проституція – одна з причин передачі ВІЛ та СНІДу.

Також всім відомий факт, що в розвинутих країнах Європи надання секс послуг є легалізованим бізнесом, який приносить дохід в державний бюджет і вирішуються проблеми численних правопорушень.

В даному випадку мова йде зовсім не про пропаганду і рекламу проституції, а скоріше пропаганду ліквідації кримінального бізнесу. І пропаганди ширшого світосприйняття, вирішення проблем не лише численними заборонами, а навпаки, подоланням шляхом вдумливих рішень, які боряться як з причиною, так і наслідками.

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар