Безмежна любов до неба. Парашутистка, яка встановила національний рекод України в категорії “великі формації”.

18 Вер

1LW-L3pzNYA

Попри купу негативних факторів, таких як війна, скажені ціни на все, зниження загального рівня життя мешканців, в нас все ж таки розвивається спорт і встановлюються рекорди, що не може не тішити.

Нещодавно було встановлено Національний рекод України в категорії “великі формації”, де взяло участь 25 жінок, спортсменок парашутисток, які склали формацію у формі сніжинки, і поставили рекорд. Ми вирішили взяти інтерв’ю в однієї з учасниць рекордсменок – дніпропетровської спортсменки Тетяни Федорової.

 

pB7ow-kdQ5U

Нещодавно ви в команді спортсменок встановили Національний рекорд України в категорії «великі формації», де взяло участь 25 спортсменок парашутисток. Скажіть, це ваш перший рекорд, чи вже брали участь в здобутті рекордів?

Для мене це був перший рекорд, до участі в якому я йшла протягом 5-ти років в парашутному спорті.

В яких міжнародних парашутних чемпіонатах брали участь до того?

Поки що за кордоном стрибати не доводилось, але вірю, що все ще попереду!

Скільки часу пішло на підготовку рекорду? Наскільки складно було разом тренуватись, відпрацьовувати формацію? (Якщо правильно розумію, спортсмени парашютистки з різних кінців України)?

Часу пішло багато на те, що би зібрати 25 дівчат з усієї України разом. Тут организаторам потрібно віддати належне. З жінками все складніше ніж з чоловіками… Випадають вагітні, багато хто перестає стрибати після народження дітей… Напевне, тому рекорди серед жінок у нас рідкість. Але не зважаючи на це, коли все ж зібрались – ми були об’єднані єдиною ціллю, єдиною ідеєю, до якої прагнули і йшли, показували і робили, усе, що вміємо, для того, щоб б досягти бажаного. І третій, сумісний стрибок закінчився встановленням довгоочікуваного рекоду!

 

Tlbdl_Apd4IЧи важко в нинішніх складних економічних умовах продовжувати займатись і без того не самим дешевим видом спорту? Яка зараз ситуація з розвитком парашютного спорту вУкраїні?

Звісно, складно! Людям стало жити і без того не просто, не кажучи вже стрибати. Без спонсорської підтримки рекорд скорше за все вззагалі не вдалося б здійснити, просто тому, що не всі учасниці змогли б його потягнути фінансово. Федерація на чолі з Президентом Шаповаловим О.В. робить усе можливе, що б спорт развивався навіть у такий нелегкий час.

 Як давно ви самі займаєтесь парашютним спортом? (Розкажіть, яким був ваш шлях до неба. З чого усе почалося?)

Я почала стрибати літом 2011року. Мріяла про це давно, але весь час були причини, із-за яких усе відкладалось… А потім в якийсь момент прокинулась, і зрозуміла «Пора!», зібралась і поїхала. З тих пір майже кожної неділі на аеродромі.

 Скільки часу вам знадобилось, що б пройти від рівня спортсмена-початківця до рекордсмена парашутиста?

Майже 5 років. (прим. Тетяна навчалась за програмою AFFAccelerated Freefall) враховуючи, що півтори сезони у мене випало, по знову ж таки поширеною серед дівчат причиною – вагітність і народження улюбленої донечки. До рекорду я встигла зробити всього 7 відновлюючих стрибків після великої перерви.

 aX5NLyfwEMMІ звичайно саме поширене питання: скільки у вас стрибків?))

На даний момент зовсім мало – 202. Для людини, яка не стрибає, це звичайно не маленька цифра, але коли знаходишся на борту разом з спортсменами, у яких 1000 стрибків, 5000…розумієш, що у тебе ще все попереду!

Чому з усіх дисциплін, ви обрали саме групову акробатику?

Мені подобається злагоджена командна робота і дисципліна!Цього звісно потребують і інші види парашутного спорту. Але групова акробатика – це в будь-якому випадку шикарна база для продовження і розвитку себе як спортсмена в майбутньому. Всі з неї починають. Будь-яка інша дисципліна не легша, всюди потрібно працювати над собою.

 Який стрибок ви запам’ятали найбільше?

Та в багатьох стрибках є що згадати… Це і перший самостійний стрибок, і стрибок в команді, коли зрозуміли, що сертифікацію в категорії С ми виконали, і стрибок після значної перерви в Одесі… було надзвичайно страшно, на землі чекала крихітна донечка, але там просто заворожуючий краєвид на море. Ну і, звичайно, стрибок в якому була зібрана фігура з 25 дівчат.

 -tK1RjB_zQkЯк ваше захоплення сприймає ваша сім’я? Чи вдається поєднувати материнські обов’язки та парашютний спорт?

Сім’я переживає, але гордиться)

Звичайно вдається, а як інакше? Материнство – це прекрасно і воно не може ставати чомусь на заваді! Той хто хоче – знайде можливість поєднувати! У меня дочка з задоволенням проводить час на аеродромі, і в свої 11 місяців спокійно спить під шум мотору взлітаючого літака.

 І наостанок, напевне питання, яким доймають усіх парашутистів без виключення: чи вам не страшно стрибати?Що порекомендуєте тим, хто давно хотів, але сильно боїться?

Звичайно, страшно) Не вірте тим, хто говорить, що їм не страшно. Це ж базові інстинкти)) Усі бояться висоти. Але ж звісно, це не привід, що б не займатись улюбленою справою. Просто потрібно відповідально підходити до того, що робиш, з одного стрибка, до іншого.

А тим, хто хоче, але боїться… Робіть не дивлячись ні на що, наперекір всьому! Вам буде про що розповісти онукам))

Нам звісно залишається лише одне – побажати Тетяні Федоровій нових рекордів, і звершень, в усьому. І просто порадіти, що у нашій країні не дивлячись ні на що, є люди, які можуть і хочуть розвивати спорт, який весь виживає ледь не на волонтерських засадах. І головне, нам є кому представляти нашу країну і є чим похвалитись у здійсненні спортивних досягнень.

IBJmXNLxTZM

 

Немає коментарів до публікації

Написати коментар