Початок проекту дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини

9 Вер

BB6A0772

Сьогодні пощастило побувати на презентації нового проекту ІА Варіанти “Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини”, що реалізується за підтримки Freedom House та Міністерства закордонних справ Норвегії. В рамках проекту передбачається за допомогою придбаного квадрокоптера з висоти пташиного польоту зняти найбільші кризові екологічні катастрофи Львова та області. Команди волонтерів, журналістів, експертів з екології проведуть ряд журналістських розслідувань причин виникнення, розвитку, та запропонують варіанти вирішення цих проблем.

BB6A0742

Завдяки дрону відкриваються нові можливості зйомки місцевостей, які досі вважались важкодоступними. Це будуть закинуті заводи, несанкціонована вирубка лісу, сміттєзвалища, зсуви грунтів, забруднення річок.

BB6A0746Як зазначив голова організації “Зелений Хрест” Олександр Волошинський “За допомогою нової технології, ми можемо не затрачуючи зусиль побачити, що насправді відбувається. З дрон-технологією дуже легко визначити місця втоку річки в якій відбувається забруднення. Можна побачити зміну кольору, структуру води. Перебуваючи на землі цього не видно. Це допоможе зрозуміти наслідки багатьох випадків онкозахворювань в певних областях. Дасть дані для досліджень і виявлення причин та наслідків явищ, які досі не могли дослідити”.

На щастя дрон дозволяє злітати на кілометрову відстань (хоча, як зазначає експерт компанії Drone.ua, Февзі Ахметов – робоча висота польоту дрона – до 150 метрів), літати майже у будь яку погоду (окрім вітру більше 10 м/с, снігу та зливи), простий у керуванні і експлуатації.

BB6A0771

Навички керування журналісти та волонтери мали змогу здобути у тренера, Февзі Ахметова, який погодився повчити азам пілотажу новоспечених пілотів.

Маємо надію, що за рік тривалості проекту квадрокоптер Phantom 3 дасть новий погляд на старі проблеми, а завдяки старанням журналістів, волонтерів, блогерів – цей погляд можна буде донести до наших шановних управлінців, і це дає надію, що бодай одна проблема нашої області буде вирішена.

BB6A0792
BB6A0779

Немає коментарів до публікації

Написати коментар