Заборона продажу пива у Львові

2 Лип

З першого липня 2015 року пиво прирівняли до алкогольних напоїв, відповідно на його продаж відтепер потрібна ліцензія. Порядок реалізації пива та інших слабоалкогольних напоїв передбачений змінами до Податкового кодекс України та Закону України “Про державне регулювання виробництва і обіг спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, які від сьогодні наули чинності.” За поправкою до цих положень пиво тепер класифікується як “насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій з вмістом етилового спирту від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203”. Ліцензія видається терміном на один рік, на кожне найменування товару, і коштує 8 тис. гривень.

Також передбачена заборона продажу пива через роздрібні точки торгівлі (кіоски, палатки, тощо).

Всі моралфаги тішаться як діти і радісно плескають в долоні “алкголізм подалано, тепер пити будуть менше” “заборонити все і вся, щоб ні краплі, нікому, ні-ні” і т.д!

А чи справді це так? Чи призводять подібні жорсткі закони до подолання масового споєння нації і що конкретно означають ці поправки? А от що – дрібний і середній бізнес буде знищено, натомість процвітатимуть олігархи, які тримають великі мережі супермаркетів, барів, ресторанів. У нашому місті  і так в одному з перших заборонили продаж алкоголю вночі.Ось уже більше 4-х років. І що ? Всі працюючі кинулись розбирати абененменти в спортзали, діти масово кинулись на відкриті спортмайданчики, а пияки счезли з міста як вимираючий вид?

Хтось таке помітив? Я ні. Може якось окрім придушення малого бізнесу, і купи заборон на все  і вся треба щось інше подумати? В тій самій Європі (Чехія, Німеччина) чомусь навіть вночі ніхто не заважає купити пива і навіть (О боже!!) міцний алкоголь на заправці/в магазині при чому як в денний так  і нічний час, і як не дивно процент масового алкоголізму нижчий. Там ж не лише заборони вміють штампувати, а й впроваджують якісь засоби соціальної політики, і як не дивно успішно, підвищують загальний рівень життя в країні, тому може й нема масового пиття нації. Але куди нам на них рівнятись.

Ми ж маємо приклад  РФії, Лугандону, Брунею, Гамбії, Пакистану, Лівії та інших “високоцивілізованих” країн, де існує повна заборона на весь алкоголь, і в який царює просто тверезий рай на землі, ідеали ЗОЖ і повна всеохоплюча гармонія. Правильною дорогою йдемо…

Немає коментарів до публікації

Написати коментар