Вишкіл на Марусиному полігоні

11 Кві

dsc_0026

Ідея відвідати один з перших вишкільних таборів, та ще й започаткований самим Правим сектором не давала спокою, від часу коли дізнались про їх проведення. Адже хоч ми й живем у поки що мирних містах, як показала практика останнього року – ніколи не знаєш що відбудеться завтра. Краще бути готовому і обізнаному, ніж опинитись  без знань і базових навичок у нестандартній ситуації. Але весь час якісь обставини перешкоджали знайомству з цим чудовим місцем. Більше всього стримував страх розчарування в гучному бренді, який не оправдає якості навчання, кваліфікації інструкторів і сумарної ціни за навчання та доїзд до столиці.

Але на щастя, 3 квітня на черговому вишколі проведеному на Марусиному полігоні наші страхи і стереотипи були розбиті вщент майстерністю інструкторів, і цікавими урокам, на яких навіть той мінімум, який був викладений для початківців став досить важливим досвідом, якого раніше у нас не було.

Перше з чого почались наші заняття – пробіжка і розминка, які дали змогу оцінити свої фізичні можливості, згадати всі зайві булочки й цукерки, всі лінощі, якими оправдовував себе замість ранкової зарядки чи пробіжки. Скільки разів змушений був пошкодувати, що не підтримував фізичної форми, щоб бігти на рівні з усіма і відтискатись на кулаках, і тримати славнозвісний “стільчик”. Далі виявилось ще веселіше: полоса перешкод. Якщо по фотках ви думаєте, що це легко – смію завірити, нічого подібного. Спробуйте здати норматив три рази поспіль, зменшивши час на групу з 6-ти до 5-ти секунд.
dsc_0037dsc_0073 dsc_0053 dsc_0079 Далі віддихавшись, ми почали своє базове знайомство з саперною справою, де нам розповіли які бувають міни, куди краще не наступати, і що краще взагалі руками не чіпати, а обходити десятою дорогою.  Чесно кажучи, враховуючи скільки всього позалишалось в місцях теперішніх бойових дій, такі знання ніколи зайвими не будуть… Адже з часів Другої Світової, ще добрих років 30 знаходились “подарунки”, які калічили по незнанню цивільне населення, яке їх знаходило.dsc_0098

dsc_0122

Не правильно накладений джгут: рука посиніла, пульс прощупується – якщо таке побачите – одразу знімайте і перенакладайте.

dsc_0119

Правильно накладений джгут, рука класичного блідого, трупного кольору. Пульс відсутній.

Найцікавіше, як на мою скромну думку було зайняття з медицини, від інструктора парамедика. Направду, навіть маючи базову медичну освіту, дуже багатьох речей можна не знати. Військова медицина й цивільна – абсолютно різні  дисципліни, які потрібно вивчати окремим курсом. На жаль навіть таку елементарну річ, як накладання медичного джгута,  потрібно досить багато тренуватись, щоб зробити правильно, і не нанести пацієнту шкоди більше ніж користі, і повірте, не  у всіх з першого разу це получиться правильно. Дуже цікавими виявились уроки і правила поводження зі зброєю (вогнепальною, знайомство з гвиндівками з оптичним прицілом, стрільба з помпової зброї). Правду казала наш комендант полігону Маруся Звіробій – занять зі зброєю забагато не буває.

А ще свою лепту в позитивний заряд настрою вносили невгамовні чотирилапі “бійці”, які приносили “снаряди” і чіплались за камуфляж))

І на останок – заняття з виживання. Одне з найкорисніших занять, яке як на нашу скромну думку потрібно пройти людині не залежно від віку, статі, освіти і роду занять. Ніколи не знаєш де і в якій ситуації можеш опинитись, і знання як зберегти собі життя й повернутись в свої звичні умови, потрібно будь кому, не важливо чи готуєшся стати бійцем, чи просто попав в аварію, і змушиний вибиратись з невідомого місця. Нам показали однин з  дієвих способів розведення багаття, щоб не задувало вітром і напоїли смачним сосновим чаем.

Що можна сказати після вишколу – крепатура болить і досі, багато знань і вмінь памятаєм і здивовані, що в такий короткий час встигли дізнатись щось нове й цікаве, приємно згадуємо доброзичливих інструкторів і звісно ж виникає бажання відвідати ще раз, і вже більш поглиблено пройти і закріпити дисципліни які сподобались.

dsc_0182 dsc_0205 dsc_0214 dsc_0218 dsc_0231

Немає коментарів до публікації

Написати коментар