Книга скарг

9 Лис

Мабуть кожен з нас стикався з бюрократією в поштових відділеннях, ЖЕКах та ін. І не раз доводилось чути, про те що немає коштів, немає посадової особи, яка має завірити довідку , немає готівки, щоб видати переказ і купу інших причин, які начебто не значні, але вас заставляють приходити в установу не раз, а два  і  три, дзвонити, цікавитись і тратити власний час та нерви. Всі ці відмовки – неминучі супроводжуючі фактори бюрократичної системи державних установ, в  яких час  від часу виникають потреби, і неминуче завдають клопоту пересічній людині. Але в усіх цих установах, в яких папірці та підписи – основа діяльності, є й засіб, завдяки якому  їм можна протидіяти. Звичайна книга скарг, яка мусить бути в кожній державній установі, може мати магічну дію проти безпричинного “футболення” людей.

Наведу маленький приклад, як підпис у цій книзі, яку самому не вірилось, що хтось читає, і завжди думав, що вона  висить там як реквізит, допомогла припинити безпричинне ходіння у поштове відділення. Якось мав отримати переказ, приходжу значить, а мені – немає коштів, готівки нема, приходьте  ввечері, приходьте після вихідних, задзвоніть коли буде. Після кількох спроб отримати кошти уже не витримав, попросив книгу скарг, описав ситуацію, і о чудо! Не пройшло й години, як готівка звідкись з’явилась, а мене чемно і ввічливо питали коли мені буде зручно прийти забрати свої гроші. Тому не варто забувати, що з бюрократами  потрібно боротись їх же зброєю, і порятунок справа рук самих потопаючих. Не бійтесь просити книгу скарг, не бійтесь написати скаргу, на тих, хто неякісно надає вам послуги і безпричинно створює вам додаткового клопоту. Ви той самий час потратите на ходіння в установу, а так – припинете це в майбутньому для себе, а може і для когось  іншого. Не варто мовчки терпіти, і на кухні звинувачувати, державу, владу і москалів, може потрібно і самому докласти зусиль, щоб хоч  мінімально щось змінити на краще?

Один коментар to “Книга скарг”

 1. Ніна Бенях 03. Кві, 2016 at 10:00 pm #

  Я ,Бенях Ніна хочу дати пояснення , чому людям, які орендували квартиру по вулиці Волинській у місці Львові сказали негайно її звільнити .
  1.Договір оренди підписало двоє чоловік а виявилось , що жило там вісім чолові.
  2.Молоді люди ,які там проживали виявились наркоманами і почали з квартири робити ” притон”
  3.Прохання мешканці їх виселити так,як був порушений спокій.
  Дякую.З повагою РБ”Світлиця”

Написати коментар